Notikumu kalendārs

Igaunijas mākslinieces Annes Olop gleznu izstādes atklāšana

Piektdiena, 23 Februāris 2018 16:00

Atzīmējot Igaunijas simtgadi, atklās igauņu mākslinieces Annes Olop gleznu izstādi „Ārpus rāmja”, kurai šī ir pirmā personālizstāde aiz dzimtenes robežām.
Savukārt galerijā „Durvis” šī jau ir otrā izstāde, kas veltīta Baltijas valstu neatkarības atjaunošanai, iepriekš apmeklētāji varēja iepazīt Lietuvas mākslinieku darbus no Žemaišu mākslas muzeja kolekcijas.
Anne Olop ir Sāmsalas Mākslas kluba māksliniece, vada Kuresāres Pagraba galeriju un paralēli jau 22 gadus darbojas reklāmas un dizaina jomā, strādājot ģimenes uzņēmumā „Neli dizains”. Taču viņai izdodas atvēlēt laiku arī savam vaļaspriekam - gleznošanai. Lai arī Anne jau ir sarīkojusi astoņas personālizstādes, savu ceļu mākslā viņa vēl tikai meklē. Izstāde „Ārpus rāmja" iezīmē jaunu posmu mākslinieces attīstībā: „Es rotaļājos ar rāmjiem un tos izmantoju netradicionālā veidā. Daudzās gleznās manāmas manas dzīves divas puses: esmu rēna un maiga vecmāmiņa, bet man ir jauna dvēsele.” Gleznas izstādei tapušas 9 mēnešu laikā. Māksliniece labprāt bauda dzīvi un rokenrolu. Tas izpaužas arī viņas gleznā „247 dienas", kas radās, klausoties viņas mīļākās grupas „Deep Purple” mūziku. Pēdējā tapusī glezna – „Ārpus rāmja" – māksliniecei bija padomā jau sen, kopš pagājušā gadsimta 90. gadu sākuma. Motīvu viņa bija piemirsusi, taču tagad tas ir uz audekla un atbilst izstādes tēmai - Igaunijas 100. dzimšanas dienai. Anne atzīstas, ka nav studējusi eļļas glezniecību, tādēļ gleznošana viņai ir kā bezgalīgs ceļojums, nepārtraukti eksperimentējot, izmēģinot dažādas tehnikas un paņēmienus. „Esmu vienmēr apbrīnojusi impresionistus un ekspresionistus, kā arī minimālistu mākslas darbus. Mazas otas mani garlaiko, tāpēc bieži vien izmantoju gleznošanas nazi. Baudu audekla jautrību, taču mani centieni vienmēr galu galā izrādās pārāk cieši saistīti ar realitāti”, savu gleznošanas manieri raksturo māksliniece. Anne ir gleznojusi gandrīz visu, ieskaitot ziedus, dabu, jūru, dzīvniekus un cilvēkus - visu, kas ir īstens. Zinātniskās fantastikas vai astroloģijas elementus viņas gleznās gan nevar atrast. Anne Olop dzimusi 1957. gada 4. maijā Torvā, Valgamā. Gadu vēlāk ģimene pārcēlās uz vecāku dzimto vietu Sāmsalu. Mācījās Kuresāres vidusskolā un Tartu Mākslas skolā, kur studēja ādas dizainu. Pēc mācībām atgriezās Sāmsalā, kur strādāja kā māksliniece un dekoratore Sāre Kaluri vārdā nosauktajā kolhozā, vēlāk – Hanzas mākslas galerijā. Pirmā mākslinieces izstāde notika Kuresārē 1981. gadā.
Izstāde ir viena no aktivitātēm Latvijas simtgades programmas ciklā „Latvijas draugi un kaimiņi“.

Anne Olop Arpus ramja galerija Durvis

Atrašanās vieta : Mākslas galerija „Durvis” (Brīvības laukumā 21, Tukumā)
Kontaktinformācija : Anita Eņģele, Mākslas galerijas „Durvis” vadītāja T: 6314312, 28391437. E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Izstāde apskatāma no 2018. gada 23. februāra līdz 15. martam.
Izstādes atklāšana 23. februārī plkst. 16.00. Ieeja bezmaksas.
Darba laiks: Pirmdienās: 09.00 – 15.00 No otrdienas līdz piektdienai: 09.00 – 17.00 Sestdienās: 11.00 – 15.00 Svētdienās: slēgts

Atpakaļ