Notikumu kalendārs

"Bij' vasara toreiz tik zaiga"

Piektdiena, 09 Marts 2018 19:00

Afiša bij vasara toreiz tik zaiga

Rozenštrauha simtgades dziesmu svētki ir sākušies! Tā var teikt par koncertu “Bij vasara toreiz tik zaiga”, kurā piedalās 16 Latvijas populārie un profesionālie mūziķi un skatītāju rindās līdzi dzied vai ikviens klausītājs. Gaisā virmo gan prieks, gan mazliet arī smeldze un īpaša kopības sajūta patiešām apvieno visus Rozenštrauha dziesmu cienītājus.
Jau šo piektdien, (9.03. pl.19:00) Tukuma kultūras namā notiks vērienīgais koncerts, kur uz skatuves kāps Normunds Rutulis, Dainis Skutelis, Anmary, Normunds Zušs, Kristīna Zaharova, Atis Auzāns un Oranžo meiteņu trio. Muzikāli krāsains būs arī instrumentālistu sastāvs – Juris Kristons (taustiņi), Atis Auzāns (akordeons), Andris Barons (ģitāra), Nelli Bubujanca (sitamie instrumenti), Raivo Stašāns (saksofons, klarnete, flauta), Lauris Amantovs (trombons), Normunds Piesis (trompete).
Katra latvieša sirdi uzrunā vieglās, dzirkstošās Rozenštrauha dziesmas „Zilais lakatiņš” , „Vecās likteņdzirnas”, „Zelta cauna”, „Pa kuru laiku nosirmoja jūra”, „Ai, māte, Latgalē”, „Drauga vārdi”, „Meitenei no manas klases”, „Kolumbīne”, „Kādai meičai Cesvainē”, „Atmiņas”, „Vecpiebalgas ūdensrozes” un arī mazāk dzirdētas melodijas no Eduarda Rozenštrauha dziesmu pūra.
Koncertos būs īpaši veidotas gaismas un videoprojekcijas ar Rozenštrauha dažādu laiku foto un videosižetiem. Tērpos uz skatuves valdīs 40 gadu Latvijas sajūta, un Rozenštrauha dziesmu maģiskā burvība atsauks ikviena atmiņā skaistākos valsts atmodas mirkļus ikviena latvieša dzīvē.
Dziesmu jaunos aranžējumus veidojis koncerta muzikālais producents Atis Auzāns: “Nav populārāku melodiju par šīm. Savulaik tās skanēja visur – mājas ballītēs, jubilejās, kāzās un visur, kur pulcējās cilvēki. Pats esmu tās spēlējis vai ikvienā pasākumā. Šīm dziesmām piemīt dinamika un dzīvesprieks, latviskais kods. Esmu pagodināts, ka tieši man ir iespēja atkal no jauna iedzīvināt šīs dziesmas kopā ar tik daudziem lieliskiem mūziķiem. “
Viņš ir dzimis vienā gadā ar Latvijas valsti, Atmodas laika simbols un visu laiku visvairāk dziedāto latviešu dziesmu autors - tautas dziesminieks EDUARDS ROZENŠTRAUHS. Šogad, ievadot Latvijas simtgades svinības, populāri Latvijas mūziķi leģendārajam dziesmu autoram un izpildītājam svinēs viņa 100gades jubileju, programmā “Bij vasara toreiz tik zaiga”.

koncerta solisti

Atrašanās vieta : Tukuma pilsētas Kultūras nams
Ieeja: 10, 12, 15, 18 EUR

Atpakaļ