Šeit tiek sniegtas atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.
Lai uzdotu jautājumu, lūdzu izmantojiet šo saziņas formu: Nosūtīt ziņu

Tukuma novada Domes informatīvais izdevums “Tukuma Laiks” ir bezmaksas izdevums, kuram jānonāk ikvienā pastkastītē gan Tukuma pilsētā, gan pagastos. Ja jūsu pastkastītēs izdevums netiek piegādāts, lūdzam informēt izdevuma “Tukuma Laiks” redaktori Andu Andžāni, rakstot uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālr. 63132774. Informācija tiks nodota materiāla izplatītājiem un problēma tiks risināta.
Ja vēlaties saņemt informatīvo izdevumu “Tukuma Laiks” elektroniski, lūdzam iesūtīt savas e-pasta adreses uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Troksni Sēmes ciemata centrā rada SIA"Timberex Group" piederošs kokapstrādes uzņēmums, kurā šobrīd tiek nodarbināti 18 pagasta iedzīvotāji. Pagājušo nedēļ, piedaloties uzņēmuma pārstāvim Jurim Eglītim, tika veikti kontrolmērījumi vairākās ciemata vietās - gan pie "Līvānu" mājām, gan daudzdzīvokļu mājā Ezera ielā 14. Atsevišķās vietās pieļaujamais trokšņu līmenis tiešām tika pārsniegts - pieļaujamo 40 dcb. vietā tika konstatēts līdz 55 dcb. Tikšanās ar uzņēmuma valdes locekli Andri Baumani notika šo pirmdien - 08.07.2013. Iepriekš tas nebija iespējams, jo A.Baumanis ilgstoši neatradās Latvijā. Uzņēmuma vadītājam tika detalizēti izskaidrota pašreizējā situācija un uzdots pienākums 10 dienu laikā dot rakstisku atbildi par iespējamiem tehniskiem vai kādiem citiem risinājumiem esošās situācijas normalizēšanai.

Durbes estrāde tiešām vasaras periodā ir paredzēta koncertu rīkošanai.

Ministru kabineta noteikumi Nr. 597 (13.07.2004) "Trokšņa novērtēšanas un pārvaldības kārtība" nosaka trokšņu piemērošanas kārtību un novērtēšanas metodes, bet šie noteikumi neattiecas uz publiskiem pasākumiem, kuri ir saskaņoti ar vietējo pašvaldību.

Neatļaujot Durbes estrādē rīkot pasākumus, savukārt neapmierināti būs tie iedzīvotāji, kuri vēlas apmeklēt koncertus, teātra izrādes, zaļumballes.

Tukuma novada Domes vadība ir tikusies ar SIA "LUKoil Baltija R' naftas bāzes vadītāju. Firma ir ieplānojusi demontēt degvielas cisternas un sakārtot ēkas. Konkrētus termiņus šiem darbiem firmas pārstāvis vēl nevarēja pateikt.

2012.gadā tiks veikti piemiņas vietā tiks veikti šādi sakārtošanas darbi:

- plākšņu atjaunošana ir uzsākta - noslēgts līgums un iesākti restaurācijas darbi (līgums ar IK „Zutis+" par kopējo summu  Ls 2755,98)

- celiņu, apstādījumu un iežogojuma atjaunošanas darbi tiks uzsākti iestājoties piemērotiem laika apstākļiem.

 Labiekārtošanas un apzaļumošanas kopējās provizoriskās budžetā paredzētās izmaksas ir  Ls 9000.

 

Satiksmes organizācijas un kustības drošības komisija 2012.gada 7.februāra sēdē izskatīja iedzīvotāja iesniegto sūdzību par autotransporta kustību Smārdes ielā, Tukumā, un ierosinājumu mainīt ielu statusu Zaļās ielas un Smārdes ielas krustojumā (galvenā pret mazāksvarīgu ielu).

Komisija nolēma, ka ielu statuss netiks mainīts, bet Valsts ceļu policijai tiks rakstveidā sagatvots lūgums par autotransporta kustības kontroli minētajās ielās.

 

 Vakar tika paziņoti iepirkuma" Izmaiņu tehniskā projekta izstrāde pirmsskolas izglītības iestādei M. Smilšu ielā 14, Tukumā un būvniecība" rezultāti, kurā uzvarēja TELMS ar cenu Ls 800000 + PVN. Vai pašvaldība varētu komentēt, vai teju miljona ieguldījums tikai projekta apstrādē ir saimnieciska rīcība un mūsu nodokļi ir lietderīgi izmantoti?

Vai kāds zina, kāds galu galā ir risinājums, vai pašvaldība nāks pretī palielinot līdzfinansējumu privātajam bērnudārzam Avenīte, vai tomēr to slēgs? Kāpēc Avenītes vadība saka,ka trūkst bērnu? Kāpēc vecāki neizvēlas Avenīti, vai tiešām tikai augstās maksas dēļ? Auklītes nemaz nesanāk lētāk! Kādas ir atsauksmes par b/d Avenīte?

Sveiki skatijos TV3  ziņas, kad  daudziem nepatīk, kad Tukumā būs lidosta. Par to būtu jāpriecājas, būtu pilsētai naudas vairāk, varētu atīstīt tūrismu  un tad vēl vairāk darba vietas  būtu cilvēkiem, būtu kur strādāt. Apskatieties kāda ir Ventspils - viņiem ir osta  mums Tukumā būs lidosta. Es tikai par to, ka mums būs lidosta.