pasakas  Atzīmējot Tukuma novadnieka rakstnieka Kārļa Ķezbera 102. dzimšanas dienu un, godinot viņa ieguldījumu latviešu literatūrā, Tukuma bibliotēka aicina iedzīvotājus piedalīties rakstniekam Kārlim Ķezberam veltītajā literāro pasaku konkursā “Pasakas par dzīvniekiem”.
Konkursā aicināti piedalīties gan skolēni, gan pieaugušie.
Pasakas iesūtāmas elektroniskā formā līdz 2016.gada 11. novembrim uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. , obligāti norādot autora vārdu un uzvārdu, atbilstību kādai no dalībnieku grupām, e-pasta adresi un tālruņa numuru.
Balvu fonds katrai dalībnieku grupai atsevišķi : Galvenā balva – 80 eiro, 2.vieta – 40 eiro, 3.vieta – 20 eiro.
Sīkāka informācija par tālr. 25998944 (Dace Brakmane, Tukuma bibliotēkas Lasītāju apkalpošanas nodaļas vadītāja)
Konkursa nolikums

21.maijā no plkst.19.00 līdz 01.00 Tukuma muzejos norisināsies Muzeju nakts pasākumi. 

Pasākumu programma

Pasākumi

4. maijā no 11:00 līdz 16:00 Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis” iespēja noskatīties režisora Olafa Okonova dokumentālo filmu „4 x 4 par Brīvību”. Filmā atspoguļota atmodas laika sabiedrības noskaņa un politiskie procesi. Pārdomās par 1991. gada 4. maija Neatkarības deklarācijas pasludināšanu dalās tukumnieki, toreiz  LPSR AP deputāti: Vilis Seleckis, Pēteris Lazda, Agris Jaunkļaviņš, Juris Celmiņš. Filmā intervēti LTF Tukuma rajona aktīvisti un pašvaldību vadītāji. Filmas producents - biedrība „Vēsturiskā atmiņa”. Ieeja ar muzeja biļeti.

21. maijā no 19:00 līdz 01:00 Tukuma muzejā norisinās Muzeju nakts ar moto „Durvis”. Apmeklētājiem pieejami: Tukuma Mākslas muzejs, Tukuma Audēju darbnīca, Durbes pils, Tukuma pilsētas vēstures muzejs „Pils tornis”, Mākslas galerija „Durvis,”, Džūkstes Pasaku muzejs, Pastariņa muzejs. Muzeju naktī durvis ver arī Tukuma muzeja sadarbības partneri: Velgas Melnes keramikas darbnīca, biedrība „Tukuma Tēlotājmākslas Studija”, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Tukuma daļa, Tukuma novada Dome, Tukuma evaņģēliski luteriskā baznīca, Valsts policijas Tukuma iecirknis, Tukuma novada Dzimtsarakstu nodaļa. Ieeja bezmaksas. Plašāka informācija un programma pieejama www.tukumamuzejs.lv, facebook: Tukuma muzejs.

2. aprīlī no 10:00 līdz 14:00 Tukuma Audēju darbnīcā Latvijas Nacionālā kultūras centra projekta „Satiec savu meistaru!” ietvaros notiks nodarbība „Mezglošana”. Nodarbību vada TLMS „Durbe” dalībniece Maija Smilga. Dalība ar muzeja biļeti. Plašāka informācija: 25622267, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

2. aprīlī 12:00 Durbes pilī Vācbaltu biedrības Vācijā (Deutsch-Baltische Gesellschaft in Deutschland) ceļojošās izstādes „Baltija un vācieši” atklāšana. Izstādi atklāj Vācbaltu biedrības pārstāvis Volfgangs Maurahs (Wolfgang Maurach) no Magdeburgas. Tukuma muzeja speciāliste, vēsturniece un pētniece Inta Dišlere uzstāsies ar referātu par tēmu „Vācbaltiešu ģimeņu pāreja latviešu ģimenēs, tās cēloņi un norise, balstoties uz Hofmaņu, Skillu u. c. dzimtu piemēra”. Par muzikālo noskaņu rūpēsies vācu mūzikas ansamblis „Rasa”. Ieeja bez maksas.
3. aprīlī 13:00 Pastariņa muzejā rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša 145.dzimšanas dienai veltīts pasākums. Gaidīti rakstnieka radi, draugi un visi, kuriem E. Birznieks - Upītis ir sirdij tuvs. Plašāka informācija: 631 54518, 28651091, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
22. aprīlī 15:00 Džūkstes Pasaku muzejā izstādes „Ko vecais ozols pastāstīja” atklāšana. Izstādes pamatā ir A. Lerha - Puškaiša oriģinālpasaka ar tādu pašu nosaukumu. Tā stāsta par Džūkstes vēsturi, mūsu senču gudrībām, panākumiem, māca godāt un cienīt Latvijas bagātības – tēva zemi, mežus, dravas un pļavas. Plašāka informācija sekos www.tukumamuzejs.lv/dzukstes-pasaku-muzejs

Plašāka informācija

Ar šā gada 28.janvāra Tukuma novada Domes lēmumu (prot.Nr.2, 15.§.) ir apstiprināts nolikums “Par radošās stipendijas piešķiršanu Tukuma novada mākslas un kultūras darbiniekiem”.
Radošās stipendijas mērķis ir veicināt Tukuma novada mākslas vai kultūras darbinieka radošu un profesionālu, sabiedrībai nozīmīgu jaunradi.
Kopējais stipendijas apjoms tiek apstiprināts ikgadējos Tukuma novada Domes saistošajos noteikumos “Par Tukuma novada pašvaldības pamatbudžetu”, sadaļā “kultūras pasākumi” un stipendija tiek izmaksāta pēc ikgadējā pašvaldības budžeta apstiprināšanas.
Stipendijas apjomu saņēmējam nosaka, ņemot vērā šim mērķim piešķirtos budžeta līdzekļus.
Tiesības pieteikt pretendentus stipendijas saņemšanai ir Tukuma novada pašvaldības kultūras, mākslas vai izglītības iestādei, kā arī nevalstiskajai organizācijai, kura darbojas Tukuma novadā mākslas vai kultūras jomā.
Pieteikt pretendentu stipendijas saņemšanai var līdz kārtējā gada 20.februārim, iesniedzot Tukuma novada Domē pieteikuma veidlapu un citus informatīvos materiālus par pretendenta radošo darbību.
Lai saņemtu stipendiju, pretendenta dzīvesvietai jābūt deklarētai Tukuma novadā, kā arī tiek ņemti vērā pretendenta līdzšinējie profesionālie sasniegumi un sasniedzamais rezultāts pretendenta jaunrades darbā.
Lēmumu par stipendijas piešķiršanu pieņem Tukuma novada Dome, pamatojoties uz Kultūras un nevalstisko organizāciju darbības komisijas atzinumu.
Par Domes pieņemto lēmumu pieteicējs tiek informēts divu nedēļu laikā pēc lēmuma pieņemšanas.

NOLIKUMS Par radošās stipendijas piešķiršanu Tukuma novada mākslas un kultūras darbiniekiem

Tukuma novada Dome informē, ka no šā gada 1.februāra Tukuma bibliotēka apmeklētājiem būs atvērta:
– darba dienās no plkst.10.00 līdz plkst.18.00;
– sestdienās no plkst.09.00 līdz plkst.14.00.
Laikā no 1.jūnija līdz 31.augustam sestdienās bibliotēka slēgta.
Katra mēneša pēdējā trešdienā Tukuma bibliotēka apmeklētājiem slēgta - bibliotēkas metodiskā (spodrības) diena.

Pasākumi

No 1. līdz 20. decembrim katru sestdienu un svētdienu (5., 6., 12., 13., 19., 20. decembrī) no 10.00 līdz 16.00 Ziemas saulgriežu skoliņa Pastariņa muzejā. No dabas materiāliem darināsim eglīšu un telpu rotājumus, gatavosim ķekatu maskas, cepsim un rotāsim piparkūkas, spēlēsim rakstnieka Ernesta Birznieka-Upīša bērnības spēles un rotaļas, mēģināsim atpazīt priekšmetus, kurus kādreiz lauku sētā izmantoja ziemas saulgriežu periodā. Programmā iespējamas izmaiņas! Ieeja ar muzeja biļeti. Informācija un obligāta pieteikšanās pa tālr. 63154518, 28651091.

13. decembrī 12:00 tradicionālais pasākums „Zelta svētdiena” Durbes pilī. Ieeja bez maksas. Plašākai informācijai sekojiet www.tukumamuzejs.lv.

19. decembrī 13.00 Ziemassvētku vakars „Lai baltā ziemā - baltas domas” Džūkstes Pasaku muzejā. Aicinām mazākos apmeklētājus tikties ar Ziemassvētku rūķi, kopā gatavot eglīšu rotājumus, liet laimes un zīlēt, būs arī citas jautras Ziemassvētku aktivitātes un mūzika. Ierašanās ar groziņiem un labu noskaņojumu. Informācija pa tālr. 26513314.