Latvijas Futbola federācija (LFF) piedāvā iepazīties ar 2016. gada sezonas Zēnu Futbola festivāla (ZFF) norises datumiem, lai klubi un jauno futbolistu vecāki varētu plānot kopīgo laiku ar spēlētājiem allaž silti uzņemošajā Salacgrīvas futbola gaisotnē.

ZFF turnīri, kā ierasts, norisināsies "Zvejnieku parkā" Salacgrīvā, trīs vasaras nedēļas nogalēs padarot to par Latvijas bērnu futbola centrālo notikumu vietu. Šoreiz kā pirmie cīņas aizvadīs spēcīgākās jeb A grupas komandas, kam sekos B un C grupu cīņas.

Lai uzlabotu sporta dzīvi Tukuma pilsētā un pagastos, Tukuma novada pašvaldība jau pērnā gada nogalē lēma par būtiskām pārmaiņām sporta jomā. Ar 2014.gada 23.oktobra Tukuma novada Domes lēmumu (prot. Nr.12, 14.§.) tika apstiprināta novada sporta jomas optimizācija, kas paredzēja uzlabot novada sporta jomas organizāciju, paaugstināt sporta jomas speciālistu kapacitāti, paplašināt materiālo bāzi un palielināt iespēju masu sporta attīstībai. Tāpat 2014.gada 31.decembrī tika likvidēta Tukuma novada pašvaldības aģentūra „Tukuma Sporta un atpūtas komplekss”, nododot daļu tās funkciju, uzdevumu un sporta bāzes Tukuma Sporta skolas pārziņā. Tā rezultātā Tukuma Sporta skolai ir radīta iespēja nodrošināt pilnvērtīgāku mācību treniņu procesu.

Tukuma novada Dome aicina iedzīvotājus (fiziskas un juridiskas personas) līdz šā gada 20.decembrim pieteikt sportistus, sporta spēļu komandas un trenerus Tukuma novada Domes naudas balvai par izciliem sasniegumiem sportā.
Tukuma novada Dome no pašvaldības budžeta ik gadu sportistiem piešķir naudas balvas, lai publiski pateiktos to ieguvējiem par izciliem panākumiem sporta jomā un sekmētu dalību sporta aktivitātēs Latvijā un ārvalstīs. Naudas balvas sportistiem tiek piešķirtas dažādās vecuma grupās - jauniešiem, junioriem, pieaugušajiem un senioriem, izvērtējot pasākuma nozīmi, lietderību un konkrētās personas ieguldījumu sporta jomā Tukuma novadā, un par sasniegumiem, kas uzrādīti oficiālās starptautiskās klātienes sacensībās, kuras ir iekļautas attiecīgās starptautiski atzītās sporta federācijas sacensību kalendārā.

Tukuma novada Domes noteikumi un iesniegums sportistu pieteikšanai: Naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā

tukums LFF meit 21.11.15 70  Latvijas Futbola federācijas (LFF) delegācija sestdien, 21. novembrī, viesojās Tukumā ar sieviešu futbola attīstības vizīti, kas veltīta kampaņai "Es spēlētāju futbolu, nāc arī Tu" un jaunās Tukuma meiteņu futbola komandas atbalstam. Šī bija trešā 2015. gadā LFF organizētā sieviešu futbola attīstības vizīte.

Tukumā meiteņu futbola treniņu iespējas ieguvušas jaunu dzinuli, pateicoties bijušās Latvijas jaunatnes izlašu futbolistes Lauras Volteres vadītās treniņu grupas darbam. Tajā ar futbolu nodarbojas meitenes vecumā no pieciem līdz astoņiem gadiem. Vizītē uz Tukumu devās LFF sieviešu futbola attīstības speciāliste Ņina Travkina un Latvijas nacionālās sieviešu futbola izlases kapteine Anastasija Ročāne, kuras gādāja par pārsteiguma balvām, kopīgu paraugtreniņu un sarunām ar jaunajām meitenēm par futbolu.

20.septembrī Tukumā norisinājās pirmie Sporta un Veselības svētki, kuros ikviens tika aicināts piedalīties un aktīvi līdzdarboties.
Sveicam uzvarētājus un aicinām saņemt balvas tos, kuri balvas nesaņēma apbalvošanas pasākumā. Par balvu saņemšanu lūdzu sazināties ar Tukuma novada Domes sporta metodiķi Juri Kožeurovu, tālr.29792404.

Sacensību rezultāti

7.novembrī plkst. 10.00. ŠAHS-Irlavas atklātais čempionāts 1.kārta.
8.novembrī plkst. 10.00 NOVUSS-Irlavas atklātais čempionāts 1.kārta.
11.novembrī plkst. 10.00. TELPU FUTBOLS- Sacensības speciālajām skolām.
15.novembrī plkst. 17.00. FLORBOLS Latvijas čempionāts vīriešiem 1. Līga. IRLAVA/AVANT : RSU.
22.novembrī plkst. 10.00. NOVUSS-/dubultspēles/Irlavas atklātais čempionāts. 1.kārta.
28.novembrī plkst. 17.00. FLORBOLS Latvijas čempionāts vīriešiem 1. Līga. IRLAVA/AVANT :FK Je No-1.
29.novembrī plkst. 10.00. GALDA TENISS -Irlavas atklātais čempionāts. 1. kārta.
29.novembrī plkst. 11.00. ZOLĪTE-Irlavas atklātais čempionāts. 1. kārta.

No 21.septembra līdz 27.septembrim 38 Eiropas valstīs, tajā skaitā Latvijā norisināsies ikgadējā Starptautiskā Veselības nedēļa jeb MOVE WEEK. Projekta mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs un pievērst uzmanību tam, ka tieši regulāras fiziskās aktivitātes ir vislētākais un efektīvākais veids, kā novērst dažādas slimības, it īpaši šī brīža mazkustību apstākļos. Starptautisko Veselības nedēļu Latvijā koordinē Latvijas tautas sporta asociācija.
Tukuma novadā Veselības mēnesis turpinās arī šajā nedēļā! Sadarbojoties dažādām organizācijām, esam tiekušies paplašināt skatījumu uz veselīgu dzīvesveidu.

IMG 3306  20.septembrī Tukumā norisinājās pirmie Sporta un Veselības svētki, kuros ikviens tika aicināts piedalīties un aktīvi līdzdarboties. Svētki guva lielu atsaucību dalībnieku vidū un pulcēja ap 2000 apmeklētāju. Tas vēlreiz apliecināja to, ka cilvēkiem šādi pasākumi ir ļoti nepieciešami un tie lieliski saliedē iedzīvotājus.
Sporta un Veselības svētki tika atklāti ar dalībnieku parādi, kurā iesaistījās Tukuma novada biedrības, sporta klubi un citi interesenti, parādot to, cik Tukumā ir daudz aktīvu iedzīvotāju.

mobilitates diena 15.09  No 16. līdz 22.septembrim Eiropā atzīmēs Mobilitātes nedēļu, kurā iesaistīsies arī Tukuma pašvaldība. Eiropas Mobilitātes nedēļas tradīcija sākās 1998. gadā Francijā ar "Dienu bez auto". Francijas ierosmes panākumi pamudināja 2002. gadā uzsākt Eiropas Mobilitātes nedēļas tradīciju, kuras ietekme visā Eiropā un arī citur kopš tā laika ir arvien palielinājusies. Tajos galvenā uzmanība ir pievērsta velobraucējiem un kājāmgājējiem paredzētajai infrastruktūrai, satiksmes intensitātes mazināšanai, transporta piekļuves uzlabošanai un aktīvākai informēšanai par ilgtspējīgiem pārvietošanās paradumiem.

27.septembrī no plkst.11.30 Tukuma sporta skolas stadionā, Kuldīgas ielā 74, norisināsies Tukuma vieglatlētikas kluba rudens atklātās sacensības vieglatlētikā, kas notiks sadarbībā ar Tālivalža Krūmiņa balvas izcīņu šķēpa mešanā un Aivara Garanča balvas izcīņu diska mešanā.

Dalībniekiem pieteikumus lūgums iesniegt elektroniski līdz 26.septembrim sūtot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. Izņēmuma gadījumā reģistrēties varēs arī sacensību dienā līdz plkst.11.20. Papildus informācija zvanot Jurim Kožeurovam pa tālr.29792404.

DSCF2967  Irlavas sporta nams jaunajā mācību gadā sportistus pārsteidza ar patīkamiem jaunumiem. No šā gada 1.septembra sporta zāles apmeklētāji var trenēties uz jauna Gerflor ražojuma ,,TARAFLEX SPORT M PERFORMANCE 9mm sintētiska grīdas seguma.
Jaunais grīdas segums ir paredzēta basketbola, volejbola, rokasbumbas, florbola, telpu futbola sacensību un treniņu nodarbībām un ir ļoti labas kvalitātes. Šādi grīdas segumi visbiežāk ir redzami TV ekrānos, vērojot pasaules čempionātus volejbolā un florbolā, un tagad tāds ir arī Irlavas sporta namā.