15.novembrī, ‘’Mazā biznesa dienas sagaidīšanas konferencē’’ pirmo reizi tika atvērts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Latvijas Biznesa savienības indekss ‘’Investīcijām draudzīgākā pašvaldība’’, kurā piedalījās 80 no 119 Latvijas pašvaldībām.
Indekss ‘’Investīcijām draudzīgākā pašvaldība’’ uzrāda pašvaldību kvantitatīvos sociāli ekonomiskos rādītājus, kas nozīmīgi uzņēmējdarbības attīstībai noteiktā teritorijā un sniedz iespēju pašvaldībām veikt pašnovērtējumu par darbībām investīciju piesaistē, uzņēmējdarbības un nodarbinātības veicināšanā, kā arī tiešo un netiešo atbalstu uzņēmējdarbības attīstībā, izvērtējot noteiktā laika periodā sasniegtos rezultātus. Indekss atspoguļo arī pašvaldību aptaujas rezultātus un pašvaldību praktiskās darbības investīciju vides sekmēšanā.

plj  Kā mēs varam kopā veidot savu teritoriju? Kā uzņēmēji var sadarboties, kā pašvaldība un biedrība „Partnerība laukiem un jūrai” var iesaistīties? Kā īstenot savas idejas projektos?

Aicinām visus interesentus, kas nodarbojas vai plāno nodarboties ar nelauksaimniecisko uzņēmējdarbību (t.sk. mājražošanu, amatniecību, sadzīves pakalpojumiem, tūrismu, sabiedrisko ēdināšanu, u.c.) Slampes. Džūkstes, Lestenes, Tumes, Degoles, Jaunsātu un Zentenes pagastos un kuru gada apgrozījums nepārsniedz 70 000 EUR uz tikšanos par tādām tēmām kā:
• sadarbības iespējas,
• LEADER projektu realizēšana sava uzņēmuma un novada attīstībai,
• kopprojekti ar palielinātu atbalsta intensitāti.
Tematiskās tikšanās norisināsies:
16. novembrī plkst. 14.00 Slampē, Kultūras pils aktieru zālē,
22.novembrī plkst. 15.00, Tukumā, Tukuma novada domes 3.stāva zālītē, Talsu ielā 4,
24.novembrī plkst. 14.00 Engurē, Saieta nama zālē, Jūras ielā 114.

Pasākuma labākai organizācijai, lūgums dalību pieteikt iepriekš pa tel. 29528441 vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Atbalsts uznemejiem forums  Piecās Latvijas pilsētās notiks forumi “Atbalsts uzņēmējiem”

Ekonomikas ministrija izstrādājusi visas šajā ES fondu plānošanas periodā plānotās programmas uzņēmējiem. Jau šobrīd uzņēmējiem pieejams atbalsts 428,65 miljonu eiro apjomā. Turpmāko mēnešu laikā tiks uzsāktas vēl arī š.g. 25.oktobrī apstiprinātās programmas inovāciju sekmēšanai un tehnoloģiju pārnesei 34,5 miljonu eiro apjomā.

2014.-2020. gada Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā Ekonomikas ministrijas veidoto atbalsta programmu kopējais apmērs ir 764 miljoni eiro, kas paredzētas uzņēmējdarbības, inovācijas, eksporta un energoefektivitātes sekmēšanai. Attīstot inovatīvus nišas produktus ar augstu pievienoto vērtību, uzņēmumu konkurētspējas kāpums būs straujāks, nodrošinot stabilu un ilgtspējīgu Latvijas ekonomikas izaugsmi. Tāpēc mūsu prioritāte ir atbalsts komersantiem, kas ievieš ražošanā jaunus inovatīvus produktus, kur biznesa riski ir augstāki un atbalsts daudzkārt nepieciešamāks”, uzsver Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens. 

Šā gada 10. novembrī Ekonomikas ministrijā notiks seminārs uzņēmējiem par Energoefektivitātes likuma prasībām uzņēmumu energoefektivitātei.

Kā zināms, Energoefektivitātes likums paredz veikt energoauditus reizi četros gados vai ieviest energopārvaldības sistēmu, vai arī papildināt esošo vides pārvaldības sistēmu lielajiem uzņēmumiem* un lielajiem elektroenerģijas patērētājiem**. Savukārt mazie un vidējie uzņēmumi energoauditus var veikt brīvprātīgi.

Semināra laikā informēsim par  Energoefektivitātes likuma un tam pakārtoto Ministru kabineta noteikumu prasībām uzņēmumiem energoefektivitātes jomā. Uzņēmumu energoauditori un energopārvaldības sistēmas sertificētāji iepazīstinās ar uzņēmumu energoaudita veikšanas un energopārvaldības sistēmas ieviešanas praksi un dažādajiem ieguvumiem.

Latvijā lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Jēkabpils pilsētas pašvaldību aicina apmeklēt Biznesa forumu “Izaicinājumi biznesa vidē”, kas 15. novembrī notiks Krustpils kultūras namā, Rīgas ielā 212, Jēkabpilī. Tā ietvaros paredzētas paneļdiskusijas par uzņēmējdarbībā aktuālām tēmām, kā arī prezentācijas ar uzņēmēju iedvesmas stāstiem.
Pasākumu atklās LTRK prezidents Aigars Rostovskis, Jēkabpils pilsētas domes priekšsēdētājs Leonīds Salcevičs un SEB bankas Jēkabpils filiāles vadītājs Kaspars Čanders. Biznesa forumu vadīs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Pašmāju lielākais degvielas tirgotājs A/S “Virši-A” Tukuma biznesa foruma ietvaros uzņēmumu darbiniekiem piedāvā iegādāties klienta kartes. Piedāvājums spēkā līdz šā gada 30.novembrim.

Plašāka informācija

IMG 8993  Ar pozitīvām emocijām un virkni pasākumu aizritējusi Uzņēmēju nedēļa Tukumā. Šis ir jau otrais gads, kad Tukuma novada pašvaldība organizē izzinošus pasākumus gan esošajiem, gan topošajiem uzņēmējiem un godina tos uzņēmējus, kuri aktīvi un godprātīgi darbojas savā nozarē, sekmējot uzņēmējdarbības vides attīstību Tukuma novadā.
4.oktobrī norisinājās Tukuma novada 4. jauniešu forums. Šogad tā tēma bija – brīvprātīgais darbs. Foruma mērķis bija kliedēt aizspriedumus par brīvprātīgo darbu, uzklausīt jauniešu viedokli, noskaidrot vēlmi un gatavību iesaistīties brīvprātīgajā darbā, kā arī izstrādāt priekšlikumus brīvprātīgā darba attīstībai Tukuma novadā. Foruma īpašie viesi bija: jauniešu kora “Balsis” mākslinieciskais vadītājs un nodibinājuma “Rīga 2014” brīvprātīgo programmas vadītājs Ints Teterovskis; uzņēmuma “Kvazi Pizza” īpašnieks, neformālās izglītības treneris un brīvprātīgais Kaspars Liepa; “AmCham Latvia” programmu un dizaina menedžere, Go Beyond Alumni projektu koordinatore un brīvprātīgā Zane Ozoliņa; jaunieši–brīvprātīgie no Rojas novada Multifunkcionālā centra “Strops” un Rojupes bērnu un jauniešu iniciatīvu centra “Varavīksne”.

Finanšu eksperte, Latvijas rezidente Agnese Pastare ar atklātu vēstuli vērsusies pie LR Prezidenta, LR Ministru Prezidenta, Saeimas deputātiem, Finanšu Ministrijas, Ekonomikas Ministrijas, Latvijas Tirdzniecības un Rūpniecības Kameras, Latvijas Darba Devēju Konfederācijas, Latvijas Grāmatvežu Asociācijas, Latvijas Nodokļu konsultantu asociācijas, preses un citiem interesentiem ar brīdinājumu, ka līdzīgi kā Karību reģionu pašlaik plosa desmitgadē baisākā viesuļvētra Metjū, tā, viņasprāt, Latvijai tuvojas nodokļu orkāns, jau pavisam drīz, nākamajā gadā, un tas varētu būt pat spēcīgāks nekā 2008.-2009. gadu krīzes zemākais punkts un, iespējams, spēs noslaucīt no biznesa vides lielu daļu uzņēmumu, vissmagāk skarot tieši visneaizsargātāko daļu – mazos uzņēmējus.

Atklāto vēstuli lasīt šeit

Piektdien, 7.oktobrī plkst. 13:00 Tukuma novada Domes Konferenču zālē, Talsu ielā 4, Tukumā, par iepriekš minēto tēmu notiks pirmais Biznesa forums “Izaicinājumi biznesa vidē” (reģistrēties šeit), kura laikā tiks sniegta domnīcas “Certus”, LTRK, Finanšu ministrijas prezentācijas par tēmu “Nodokļi, darbaspēks, reģionālā politika”.

Aicinām piedalīties!

Plašāka informācija par Uzņēmēju nedēļu 2016 Tukumā skatīt šeit

Afisa publiceshanai

Tukuma novada Domes un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) rīkotais biznesa forums 2017 “Ceļā uz veiksmīgu uzņēmējdarbību”

Video arhīvs:
 
 

 

Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu pārvaldes Tukuma klientu apkalpošanas centrs 25.02.2016 plkst. 10.00 organizē semināru “Grāmatvedības kārtošana vienkāršā ieraksta sistēmā jaunreģistrētajiem saimnieciskās darbības veicējiem. Nodokļu aprēķināšanas kārtība no saimnieciskās darbības ienākumiem. Pārskati. Elektroniskās deklarēšanas sistēma.”

Pasākums notiks Tukums, Pasta iela 25,Tukuma klientu apkalpošanas centrs, apspriežu telpa.

Pasākuma mērķa grupa: Jaunreģistrētie nodokļu maksātāji.

Lūdzam dalību pieteikt iepriekš Tālr.: 63107174

Tukuma novada Dome aicina pieteikties uzņēmējus dalībai Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK), Jelgavas pilsētu un Jelgavas Ražotāju un tirgotāju asociāciju rīkotajās “Uzņēmēju dienās Zemgalē 2016”, kas notiks no 29. līdz 30. aprīlim Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, Kronvalda ielā 24.

Šobrīd ir rezervēts stends, kurā Tukuma novada pašvaldība kopā ar uzņēmējiem vēlas popularizēt, reklamēt un lepoties ar savu novadu un tajā sasniegto.

Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi un saskaņošanai nodevusi vēl vienu jaunā ES fondu plānošanas perioda 2014.-2020. gadam atbalsta programmu - paralēlo aizdevumu programmu. Tās ietvaros komersantiem un lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām būs pieejami subordinēti ilgtermiņa investīciju aizdevumi, lai veicinātu saimnieciskās darbības veicēju attīstību un konkurētspēju. Jaunā atbalsta programma saimnieciskās darbības veicējiem varētu būt pieejama jau 2016. gada 2. ceturkšņa beigās.

Paralēlais aizdevums tiks sniegts ieguldījumiem Latvijas Republikas teritorijā. Paralēlā aizdevuma apmērs ir vismaz 50 000 EUR, un tas nepārsniedz 5 000 000 EUR. Tā īpatsvars no ieguldījuma projekta attiecināmajām izmaksām ir paredzēts apmērā no 35 - 45 % atkarībā no saimnieciskā darbības veicēja statusa un aizdevuma apmēra.

Paralēlo aizdevumu atmaksas termiņš ir līdz 10 gadiem, vai pat 15 gadiem gadījumos, kad finansētais investīciju projekts ir nekustamā īpašuma iegādes, celtniecības vai rekonstrukcijas jomā. Turklāt, lai sekmētu saimnieciskā darbības veicēja attīstību un nepagrūtinātu tā naudas plūsmu, ir paredzētas iespējas paralēlā aizdevuma pamatsummas atmaksai noteikt atlikto termiņu, kas varēs pārsniegt kredītiestādes vai tās meitas sabiedrības piešķirtā finansējuma atmaksas atlikto termiņu, bet ne vairāk par 12 mēnešiem.

Paralēlo aizdevumu programmas īstenošanai ir paredzēti publiskie resursi 30 milj. EUR apmērā.Paralēlos aizdevumus sniegs akciju sabiedrība „Attīstības finanšu institūcija Altum” kopā ar kredītiestādes vai tās meitas sabiedrības piešķirtu finansējumu (ilgtermiņa kredītu vai finanšu līzingu).

Detalizēti ar MK noteikumu projektu “Paralēlo aizdevumu saimnieciskās darbības veicēju konkurētspējas uzlabošanai noteikumi” var iepazīties MK tīmekļa vietnē.

 
Avots: Ekonomikas ministrija

Realizēts unikāls, publiski pieejams bezmaksas elektroniskais katalogs (e-katalogs) – www.foodlatvia.com, kurā ikviens interesents var iepazīties ar Latvijas pārtikas ražotāju produkcijas klāstu. Tas ir lielisks instruments, lai prezentētu produktus, veidotu biznesa kontaktus, ieinteresētu sadarbības partnerus un veicinātu ārējo tirdzniecību.

E-katalogs sniedz iespēju iegūt ieskatu pārtikas nozares piedāvājumā kopumā, kā arī detalizēti izpētīt piedāvātās produktu grupas un konkrētus produktus. Katalogā Latvijas uzņēmumi var bezmaksas patstāvīgi publicēt informāciju par augstvērtīgiem un eksportspējīgiem produktiem, kurus piedāvā ārējiem tirgiem.  

Produktus katalogā var meklēt, izvēloties atbilstošu pārtikas kategoriju vai arī ievadot atslēgvārdu. Lietojot izvērsto meklēšanu, produktu var atrast pēc CN koda, glabāšanas termiņa un temperatūras, kā arī īpaša marķējuma (BIO/ECO, Dairy Free, Gluten Free, No GMO, Nut Free, Vegan).

Pārtikas nozares uzņēmumus var atrast pēc ražotāja nosaukuma, NACE koda, apgrozījuma un sertifikātiem.

Katalogs piedāvā iespēju izvēlēto produktu datus eksportēt PDF formātā (produktu eksports nav pieejams uz mobilajām ierīcēm).

Ikviens uzņēmums var patstāvīgi izveidot sava uzņēmuma profilu un publicēt informāciju par neierobežota skaita eksportspējīgiem produktiem šeit.

Ja uzņēmums vēl nav pievienots:

  1. izveidojiet lietotāja profilu,
  2. izveidojiet uzņēmuma profilu,
  3. veidojiet produktu profilus.

Ja uzņēmums jau ir pievienots un lietotājs vēlas veikt izmaiņas/ pievienot produktus:

  1. izveidojiet savu lietotāja profilu,
  2. sūtiet reģistrēto lietotāja vārdu (Username) un pārstāvētā uzņēmuma reģistrācijas numuru uz e-pastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.,
  3. administrators piešķirs tiesības pievienot produktus konkrētajam uzņēmumam un veikt citas izmaiņas.

Tiklīdz visa informācija būs korekti ievadīta, administrators aktivizēs uzņēmuma un produktu profilus.

Katalogu Latvijas produktu virzīšanai ārvalstu tirgos izmantos Latvijas vēstniecībās, LIAA pārstāvniecībās, izstādēs, vīzītēs un citās ārējo tirdzniecību veicinošās aktivitātēs, lai prezentētu pārtikas nozari un ieinteresētu sadarbības partnerus.

Jautājumu gadījumā lūdzam sazināties:

Agnese Žagata, vecākā projektu vadītāja
Biznesa informācijas nodaļa
Ārējās tirdzniecības veicināšanas departaments

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra
Pērses iela 2, Rīga, LV-1442
Tālrunis: +371 67039459
Fakss: +371 67039401
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

2016. gada 14. janvāris

Ekonomikas ministrija izstrādājusi un saskaņošanai nodevusi jaunas atbalsta programmas projektu – Inovāciju motivācijas programmu, kuras mērķis ir motivēt perspektīvu ideju autorus uzsākt uzņēmējdarbību, izstrādājot inovatīvu risinājumus un uzsākot to ražošanu.

Atbalsta pasākumu īstenošanai paredzēti 5,6 miljoni EUR. Plānotais programmas īstenošanas uzsākšanas termiņš ir 2016. gada 2. ceturksnis.

Atbalsta programmas "Inovāciju motivācijas programma" ietvaros Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) informēs un iedrošinās, tai skaitā piešķirot godalgas dažādu konkursu laureātiem, pēc iespējas plašāku sabiedrības daļu uzsākt uzņēmējdarbību un inovāciju ieviešanu.

Tāpat programmas ietvaros sabiedrība tiks informēta par norisēm saistībā ar inovācijām un to potenciālu, tādējādi iedrošinot pēc iespējas plašāku sabiedrības un uzņēmēju daļu pievērsties inovatīvu risinājumu izstrādei un lietošanai.

LIAA uzdevums būs arī paaugstināt inovatīvo komersantu īpatsvaru ekonomikā un motivēt uzsākt komercdarbību Latvijas Viedās specializācijas stratēģijā noteiktajās specializācijas prioritātēs vai jomās.

Atbalsta programmas "Inovāciju motivācijas programma" mērķa grupa ir potenciālie komercdarbības uzsācēji, pašnodarbinātas personas, fiziskas personas (biznesa ideju autori),  biedrības un nodibinājumi, pamatizglītības, vidējās un vidējās speciālās, kā arī augstākās izglītības iestāžu audzēkņi, komersanti, augstskolas, zinātniskās institūcijas, pašvaldības un pašvaldības iestādes, valsts institūcijas un sabiedrība kopumā.

Programmas kopējais pieejamais finansējums ir 5 648 461 EUR (ERAF 4 801 192 EUR un valsts budžeta finansējums 847 269 EUR).

Detalizēti ar Ministru kabineta noteikumu projektu "Darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.2.2.specifiskā atbalsta mērķa "Veicināt inovāciju ieviešanu komersantos" 1.2.2.2.pasākuma "Inovāciju motivācijas programma" īstenošanas noteikumi" var iepazīties Ministru kabineta tīmekļa vietnē – šeit.


Papildinformācija:
Evita Urpena, Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Ekonomikas ministrija
Tālrunis: +371 67013193
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

head leftValsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka arī neaktīvajiem saimnieciskās darbības veicējiem, kuru aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis no 2015. gada saimnieciskās darbības ienākuma ir mazāks nekā 50 EUR, 2016.gadā būs pienākums samaksāt minimālo nodokli 50 EUR apmērā. Tādēļ, lai izvairītos no nelietderīgiem izdevumiem nodokļu nomaksas jomā, VID aicina tos saimnieciskās darbības veicējus, kuri pēdējo gadu laikā ar to vairs aktīvi nenodarbojas un ir pieņēmuši lēmumu to arī vairs neatsākt, savlaicīgi - līdz šī gada beigām - informēt VID par savas saimnieciskās darbības izbeigšanu.

logo ahk baltikumVācijas-Baltijas tirdzniecības kameras vadītāja tiksies ar novada uzņēmējiem, lai pastāstītu par Vācijas - Baltijas Tirdzniecības kameru, pakalpojumiem, biedru pasākumiem, ieguvumiem no biedra statusa un atbildētu uz interesējošiem jautājumiem.
Aicinām uzņēmējus, kuriem ir interese sadarbībai eksportā uz Vāciju vai ar vācu kapitālu Tukuma novadā esošiem uzņēmējiem, informēt pašvaldības izpilddirektoru Māri Rudaus-Rudovski par vēlamo tikšanās laiku un interesi piedalīties šajā sanāksmē, rakstot uz: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot 29262852

Šā gada 16.oktobrī Tukuma ledus hallē konference

”Uzņēmējdarbības vide un ekonomiskās attīstības tendences pašvaldības, valsts un globālajā kontekstā”

Tēma: Par Lauku attīstības programmas aktualitātēm un pasākumiem

Nosaukums: Paredzamais ES atbalsts meža īpašniekiem.

Programma / Lektoru uzskaites lapa

Norises vieta: SIA LLKC Tukuma birojs, Ed.Veidenbauma iela 9, Tukums

Datums: 01.10.2015.

uznemeji  Tukuma novada Dome aicina jaunajiem un topošajiem uzņēmējiem izmantot iespēju katra mēneša otrajā otrdienā, Talsu ielā 4, Tukumā, no plkst. 9:00 līdz plkst. 13:00 saņemt bezmaksas konsultācijas par uzņēmējdarbības formām ( SIA, IK, pašnodarbināta persona u.c.), nodokļu veidiem un maksāšanas kārtību, uzņēmuma reģistrāciju un ar to saistītām darbībām, preču un pakalpojumu realizācijas iespējām un atbalsta saņemšanas iespējām Latvijā.
Tuvākie konsultāciju datumi: 13.10.2015. un 11.11.2015. Konsultācijas sniedz profesionāls karjeras konsultants ar pieredzi biznesa inkubatora projektu vadībā Liene Dubrovska Bedrīte. Pieteikšanās uz konsultācijām, sūtot ziņu uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa mob. tālruņa nr. 26101106.

4.novembrī Tukumā viesosies Somijas vēstnieks Latvijā. Aicinām atsaukties uzņēmējus, kuriem interesētu sadarbības partneri Somijā, norādot sev interesējošās nozares. Pasākuma laikā iespējama tikšanās ar attiecīgiem biznesa partneriem.
Informāciju lūdzam iesūtīt līdz 1.oktobrim , rakstot pašvaldības izpilddirektora padomniecei ekonomikas un attīstības jautājumos Zanei Siliņai uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. .

Lauku atbalsta dienests (LAD) izsludina projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) un Lauku attīstības programmas (LAP) pasākumā "Dabas katastrofās un katastrofālos notikumos cietušā lauksaimniecības ražošanas potenciāla atjaunošana un piemērotu profilaktisko pasākumu ieviešana" ar kopējo publisko finansējumu EUR 2 500 000 (divi miljoni pieci simti tūkstoši euro).

Pirmās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2015.gada 6.septembra līdz 2015.gada 1.decembrim.

Kārtā iesniegto projektu īstenošanas beigu termiņš ir viens gads no lēmuma par projekta iesnieguma apstiprināšanu spēkā stāšanās dienas.

Projekta iesnieguma veidlapa pieejama mājaslapā www.lad.gov.lv.

Lauku atbalsta dienests izsludina atklāta konkursa projektu iesniegumu pieņemšanu Eiropas Savienības Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonda (EJZF) un Rīcības programmas zivsaimniecības attīstībai (ZRP) pasākumam "Produktīvi ieguldījumi akvakultūrā" ar kopējo publisko finansējumu EUR 8 000 000.00 (astoņi miljoni euro).

Pasākuma mērķis ir akvakultūras uzņēmumu konkurētspējas un dzīvotspējas palielināšana.

Pasākumā atbalstu piešķir pretendentiem, kuru investīcijas projektā ir saistītas ar karpu, foreļu, zandartu, ālantu, sterletu, līdaku, līņu, samu, storu un vēžu audzēšanu. Atbalstu par citām akvakultūras dzīvnieku sugām piešķir saskaņā ar pretendenta iesniegtu neatkarīgu tirgus pētījumu, kuru veikusi zinātniska institūcija.

Pirmās kārtas projektu iesniegumu pieņemšana notiks no 2015.gada 31.augusta līdz 2015.gada 30.septembrim.

Rīgas plānošanas reģionā 2007.-2013.gada Eiropas Savienības (ES) fondu plānošanas periodā aktīvi īstenoti dažādi projekti inovāciju veicināšanai un uzņēmējdarbības konkurētspējas uzlabošanai. Kamēr vēl nav izsludināti jaunā ES fondu plānošanas perioda konkursi, uzņēmēji aicināti izmantot ES finansējuma atbalstu pasākumos, kas sekmē to eksportspēju.

Žurnāls Forbes jau 3.gadu nācis klajā ar pētījumu par to kuras Baltijas un Latvijas reģionālās pilsētas ir piemērotas biznesam un kurās ir vērts veidot biznesu.

Salīdzinot 20 reģionu pilsētu rādītājus sešās kategorijās, reitinga piecinieks ir palicis nemainīgs: Kauņa, Tartu, Klaipēda, Pērnava un Ventspils. Teju katra no šīm pilsētām savu izaugsmi ir panākusi fokusējoties uz kādu noteiktu nišu. 

Tukums šajā pētījumā starp Latvijas pilsētām jau 2.gadu ir ierindojies 5 vietā.  Latvijā biznesam piemērotāko pilsētu TOP 10 pirmajā vietā ierindojas Ventspils, 2.- Liepāja, 3.- Jelgava, 4.- Valmiera, 5.- Tukums, 6. – Jūrmala, 7. – Ogre, 8. – Daugavpils, 9. – Jēkabpils, 10. – Rēzekne.

Pētījuma dati liecina par to, ka Tukumam starp TOP 10 minētajām pilsētām ir visaugstākā noturība pret krīzi, ko raksturo dzīvojamo platību cenu dinamika pēdējos septiņos gados un zemais bezdara līmenis.

Pētījumā tika analizētas Latvijas, Lietuvas un Igaunijas pilsētas, kurās, pēc jaunākajiem datiem, dzīvo vismaz 25 tūkstoši cilvēku.
Vairāk par pētījumu žurnāla Forbes jūnija numurā

Vēl tikai līdz 28.jūnijam visiem aktīvajiem un aizrautīgajiem Latvijas iedzīvotājiem ir lieliska iespēja - piedalīties biznesa ideju konkursā Biznesa ekspresis, kura mērķis ir uzrunāt potenciālos biznesa ideju autorus, iedrošināt tos īstenot savas ieceres, sniedzot nepieciešamās zināšanas un kontaktus to realizācijai, kā arī konkursa uzvarētājiem būs iespēja saņemt finansiālu atbalstu uzņēmējdarbības uzsākšanai. Kopējais balvu fonds - vairāk kā 50 000 eur.

IMG 9564  Piektdien, 19.jūnijā ekspluatācijā tiks nodota Zemgales vidusskolas aktu zāle, Tukuma novada Slampes pagastā.

Zemgales vidusskolas aktu zāle ir rekonstruēta par Tukuma novada pašvaldības budžeta līdzekļiem un tā ir kļuvusi par vienu no skaistākajām un akustiskajā ziņā skanīgākajām zālēm Tukuma novadā. Aktu zāles rekonstrukcijas līgumcena 309871,03 euro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

2018. gada 8. janvārī plkst. 13:00 Tukuma Ledus halles konferenču zālē -  seminārs „Nodokļu aktualitātes mazajiem uzņēmumiem un pašnodarbinātajiem 2018. gadā”.

Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) uzsāka darba devēju pieteikumu pieņemšanu dalībai projekta "Subsidētās darbavietas bezdarbniekiem" pasākumā "Pasākums noteiktām personu grupām", kas tiek īstenots Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda 2014.-2020. gada plānošanas perioda darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" ietvaros.

Tukuma novada Dome no šā gada 9,jūnija piedāvā jaunajiem uzņēmējiem iespēju katra mēneša otrajā otrdienāTukuma novada Domes telpās saņemt konsultācijas par saimnieciskās darbības tiesiskajām formām, reģistrēšanas kārtību un nodokļu niansēm.

Pieteikšanās uz konsultācijām, sūtot ziņu uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai zvanot pa tālr. 26101106.

No 1.jūnija līdz 30 jūnijam Tukuma novada Dome izsludina grantu konkursu "Radi Tukumam", kura mērķis ir iedvesmot aktīvai rīcībai un atbalstīt radošas iniciatīvas. Konkursa kopējais grantu fonds ir 9000 euro.

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka līdz 2015.gada 22.maijam (bez atbalsta apjoma samazinājuma), izmantojot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS - https://eps.lad.gov.lv/login), ir iespējams pieteikties Platību maksājumiem, iesniedzot Vienoto iesniegumu 2015.gadā.
Vienotajiem iesniegumiem, kas iesniegti pēc 2015.gada 22.maija, bet ne vēlāk kā 15.jūnijā (ieskaitot), atbalstu samazina 1% apmērā par katru nokavēto darbdienu. Iesniegumi, kas iesniegti pēc 15.jūnija un vēlāk, tiks noraidīti, izņemot gadījumu, ja iesniegumu līdz 2015.gada 15.jūnijam nebija iespējams iesniegt ārkārtas apstākļu dēļ.

Plašāka informācija

Šā gada 14. maijā plkst.10:00 Tukuma bibliotēkas konferenču zālē pašvaldība sadarbībā ar Rīgas plānošanas reģionu rīko semināru jaunajiem uzņēmējiem, izklāstot informāciju par uzņēmējdarbības veidiem, par uzņēmējdarbības uzsākšanai nepieciešamiem soļiem, par grāmatvedības niansēm, kā arī iespējamo atbalstu no pašvaldības puses.
Darba kārtība

Šā gada 8.maijā, plkst. 15:00, Tukuma novada bibliotēkas konferenču zālē Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) tiksies ar Tukuma novada uzņēmējiem. LDDK katru gadu dodas vizītēs pie reģionu uzņēmējiem, lai diskutētu par uzņēmējdarbības aktualitātēm un arī uzrunātu jaunos biedrus. Vizītes noris sadarbībā ar uzņēmēju klubiem un biedrībām un pašvaldību.
Pielikumā darba kārtība.