No 12. līdz 18. oktobrim Latvijā norisinās UNESCO nedēļa. Tās ietvaros 13. oktobrī no plkst. 10.00 līdz plkst. 17.00 Durbes pilī (M. Parka iela 7) apmeklētājiem būs iespēja tikties ar vienu no ekspozīcijas „Rainis un Durbes pils” autorēm Intu Dišleri.rainis sava istaba durbe muzeja atklasanas diena 1928gada 28jūlijā fotografs nezinams Tukuma muzejs 22969


Durbes pils darbinieki vēlas vairot zināšanas par vietējo kultūras mantojumu un rosināt kaut nedaudz tuvināties laikmeta un Raiņa izcilās personības izpratnei, tādēļ interesenti aicināti tikties ar muzeja speciālisti Intu Dišleri un apmeklēt ekspozīciju „Rainis un Durbes pils”. Pirmais Raiņa muzejs Latvijā atradās Durbes pils telpās un pastāvēja astoņus gadus – no 1929. gada līdz 1937. gadam. Inta Dišlere stāstīs par izcilā dzejnieka Raiņa saistību ar Durbes pili un ekspozīcijas tapšanas ideju.
Durbes pilī apskatāma arī Latvijas bankas izdotā 5 eiro monēta, kas veltīta Rainim un Aspazijai un Latvijas Pasta izdotais pastmarku bloks „Rainim un Aspazijai 150” ar aploksni, kas apzīmogota ar pirmās dienas zīmogu.

Interaktīvā karte „UNESCO Latvijas dārgumi”
UNESCO aicina izmantot interaktīvo karti „UNESCO Latvijas dārgumi”, kurā ikviens var iepazīties ar 14 UNESCO mantojuma vietām Latvijā un atzīmēties šajās vietās, izmantojot sociālos tīklus un lietojot mirkļabirku #unesconedela. Interaktīvajā kartē ir iezīmētas arī UNESCO programmas „Pasaules atmiņa” Latvijas nacionālajā reģistrā iekļautās Sibīrijā rakstītās vēstules uz bērza tāss. Vēstules virtuālā veidā pieejamas Tukuma pilsētas vēstures muzejā „Pils tornis”.

Kļūsti par „UNESCO Latvijas dārgumu” FOTOREPORTIERI
UNESCO aicina ikvienu interesentu, it īpaši jauniešus, veidot fotoreportāžas par kādu no UNESCO mantojuma vietām Latvijā vai ar šo mantojumu saistītām institūcijām, kas līdzdarbojas UNESCO programmu īstenošanā. Interesantākās un radošākās reportāžas iesūtītājiem balvā UNESCO Latvijas mantojuma karte. Jautājumu gadījumā sazināties ar UNESCO nedēļas koordinatori Eviju Maļkeviču, tālr. 67325109, e-pasts Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Vairāk informācijas par fotoreportāžas nosacījumiem UNESCO mājas lapā http://www.unesco.lv/lv/unesco-nedela-2015-1/unesco-nedela-2015/

UNESCO Latvijas Nacionālā komisija (LNK) UNESCO nedēļu rīko jau piekto reizi, lai atzīmētu Latvijas pievienošanos pasaules lielākajai izglītības, zinātnes un kultūras organizācijai UNESCO, kas šogad atzīmē 70. gadadienu.
Plašāka informācija par UNESCO nedēļu pieejama www.unesco.lv.

Ekskursijas grupām lūdzam pieteikt līdz 12. oktobrim pa tālr. 63182391 vai 631 22633, 63122744.

Ieejas maksa:
Skolēniem, studentiem: EUR 1.50
Pensionāriem, invalīdiem: EUR 1.50 (Tukuma novada invalīdiem - bezmaksas)
Pieaugušajiem: EUR 2.50
Ģimenes biļete: 1 - 2 pieaugušie un 2 vai vairāk bērni līdz 18 gadiem: EUR 5.00