Notikumu kalendārs

Liepājas teātra viesizrāde "Ragana"
Otrdiena, 23. Aprīlis 2019, 19:00 - 20:00

Biļetes EUR 12, EUR 15, Slampes kultūras pils kasē - tālr.20005704, biļešu paradīzes kasēs vai internetā.

Karls Šēnhers, KAISLĪBAS SENLAIKU GARĀ ,Režisors – Dž.Dž.Džilindžers
Uzzinot, ar ko nodarbojas meža mājiņā dzīvojošie vīrs un sieva, jaunais robežsargs nolemj viņus atmaskot. Vīra mudināta, sieva nolemj robežsargu savaldzināt. Pamazām visi trīs tiek ierauti postošā kaislību virpulī, no kura izkļūt vairs nav iespējams.
Izrāde nominēta 2010./2011. gada “Spēlmaņa nakts” balvai 5 nominācijās: “Gada dramatiskā teātra izrāde”, “Gada režisors”, “Gada aktrise” (I. Kučinska - BALVA), “Gada kostīmu māksliniece” (I. Vītoliņa), “Gada kustību māksliniece” (I. Krasovska).
Lai vīrs bīstas no sievas, kad tā mīl; tad viņa ir gatava uz visu un visam citam viņai nav nozīmes. /Nīče/
Lomās:
Vīrs – Egons Dombrovskis
Sieva – Inese Kučinska
Jaunais robežsargs – Kaspars Gods
Scenogrāfs – Varis Siliņš
Kostīmu māksliniece – Ilze Vītoliņa
Horeogrāfe – Inga Krasovska
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis
No vācu valodas tulkojis Ingus Liniņš
Izrādē izmantota mūzika no Kšištofa Kesļovska filmām “Trīs krāsas. Baltā”; “Trīs krāsas. Sarkanā”; “Trīs krāsas. Zilā”.
Izrādē smēķē!
Izrāde 2 cēlienos, izrādes garums 2 stundas 40 minūtes
Atsauksmes ar izrādi: Stilistiski tīrs darbs ar tumīgu vīna, kaisles, asiņu, noslēpumainības piestrāvotu gotisku atmosfēru. Inese Kučinska Sievas lomā kārtējo reizi apliecina talanta un meistarības žilbinošo tandēmu. Blondās fūrijas-sfinksas režisētā veču nolikšana pie vietas – loma izstrādāta kā nošu partitūra un nospēlēta ar iedvesmu un profesionāļa perfekciju – raisa sajūsmu. Savu kārtējo deģenerāta versiju Vīra lomā virtuozi nospēlē Egons Dombrovskis. Kaspara Goda robežsargs – precīzs un aizkustinošs primitīva tēviņa iemiesojums. (Teātra kritiķe Līvija Dūmiņa)
Skaists stilizācijas paraugs, kur kā izkāpuši no ekspresionistu mēmā kino mīlas trīsstūra dalībnieki spēlē savu tumšo kaislību rosinātās spēles. Aktrisei Inesei Kučinskai šī loma prasa drosmi un spēju nekaunēties, un tikai Kučinska spēj monstrozajā radījumā atstāt tik daudz vietas mīlestībai, sāpēm un ilgām. (Teātra kritiķe Henrieta Verhoustinska)
Režisora Dž.Dž.Džilindžera un liepājnieku skatuviskā satikšanās izrādē "Ragana" atkal dāvājusi skatītājiem mazu šedevru. Un atkal radošo ceļu bruģē dramaturģijas oriģinalitāte, konceptuāla ideja un vispārliecinošākais elements - meistarīgi aktierdarbi. Aktieru spēles rokraksts ir kaligrāfisks, tēli ir teatrāli spilgti, nostrādāti ar pilnu atdevi un līdz pēdējai vīlītei - katra kustība, skatiens, zilbes uzsvars pārdomāts! (Teātra kritiķe Ilze Kļaviņa)
Atrašanās vieta Slampes kultūras pils, Kultūras pils, Slampe, Slampes pagasts, LV-3119, Latvija