Notikumu kalendārs

Tukuma kultūras namā - Muzeju nakts ietvaros
No Sestdiena, 18. Maijs 2019 -  19:00
Uz Svētdiena, 19. Maijs 2019 - 00:00
LIELAJĀ ZĀLĒ

“Septiņi mīlestības locījumi” pl.19.00, 21.00, 23.00
Tukuma jauniešu dzejas, prozas
un mūzikas performance 
Idejas autors un īstenotājs Krišs Grunte stāsta:  “Tā būs saruna - skatītājs nāk pie mums un mēs ejam pie viņa. Vārds. Stīga. Skaņa. Gaisma. Mēs runāsim par sevi. Par tik labi pazīstamo, bet reizē arī neiztulkojamo tēmu – mīlestība.  Kad es jautāju līdzcilvēkiem, kas, pēc viņu domām ir mīlestība, tad sapratu, ka tā ir tik dažāda, tai nevar piemērot vienu šablonu, tai nav viena parametra. Ar šo priekšnesumu gribu dot skatītājiem kaut ko jaunu, varbūt arī pārveidot vecas vēsmas jaunās skaņās. Aicināju rakstīt oriģināldarbus. Un, iedomājieties, tos arī saņēmu! No Elzas prozu, no Amandas un Melisas dziesmas, piesaistīju dramaturģi Agnesi Rutkēviču, kura dāsni padalījās ar trīs apjomīgiem prozas darbiem.”
Performancē uzstājas:
Elza Anastasija Vasermane / prozas un dzejas lasījumi
Līva Viktorija Dūmiņa / prozas un dzejas lasījumi
Krišs Grunte / prozas un dzejas lasījumi
Melisa Votinova / balss, ukulele
Amanda Krauja / balss, ģitāra
Atis Ozols / ģitāra


"Lidija" pl.20.00
lieliska portretfilma par latviešu disidenti, izcilu un spēcīgu personību Lidiju Lasmani Doroņinu. Režisors  A.Verhoustinskis par filmu saka: “Sekojot Lidijas kundzes mūžam, kura ir tikai nedaudz jaunāka par Latvijas Republiku, mēs izstāstām arī Latvijas kā neatkarīgas valsts vēsturi, skatītu caur viena konkrēta cilvēka mūža gājumu. Turklāt tāda cilvēka, kurš nav baidījies un locījies svešas varas priekšā, bet bijis gatavs upurēt savu personisko brīvību”. Filmas garums - 35 minūtes

"Dziesmuvara" pl.22.00
izcils dokumentālais vēstījums par Dziesmu Svētku vēsturi no pašiem pirmajiem svētkiem līdz pat neatkarības atgūšanai. Askolda  Saulīša filma veidota pēc latviešu kara lidotāja un ērģelnieka Jāņa Osvalda Muižnieka atmiņu stāsta “Putnu ceļš” motīviem. Tas ir unikāls vēsturisko materiālu apkopjums gan no foto,
gan kino arhīviem.
Filma "Dziesmuvara” ir stāsts par tādiem mūsu tautas izciliem varoņiem kā Jānis Cimze, Juris Neikens, Baumaņu Kārlis, Krišjānis Barons, Atis Kronvalds, Auseklis, Jāzeps Vītols, Jānis Akuraters, Krišjānis Barons, Teodors Reiters un citiem. Filmas formāts veidots kā vēsturisku notikumu secīgas hronikas, tātad pieļauj brīvo skatīšanās veidu, kad ir iespēja ienākt un iziet no zāles jebkurā laikā.
Filmas garums - 58 minūtes

“MARGO” TELPĀ
Aktieru atlase režisora Dāvja Sīmaņa jaunajai spēlfilmai GADS PIRMS KARA
Filma vēsta par 1913.gadu Eiropas vēsturē, kad, saasinoties politiskajai situācijai, krasāk iezīmējas gan dažādi politiskie tēli, gan neparedzamu notikumu virkne. Filmas galvenais tēls ir vēsturiska personība - Pēteris Mālderis, kurš filmas gaitā kļūst par pārliecinātu anarhistu.
Šobrīd filmēšanas grupa gatavojas vasaras posma darbam, kad plānotas arī vairākas filmēšanas dienas Cinevillā, tāpēc aicinām visus drošsirdīgos tukumniekus piedalīties šajā projektā un izmēgināt veiksmi masu skatu un epizodisko lomu atveidotāju atlasē 18.maijā Tukuma pilsētas kultūras namā, Margo telpā no 19.00 līdz pusnaktij.
Atrašanās vieta Tukuma pilsētas kultūras nams, Lielā iela 1, Tukums, Tukuma pilsēta, LV-3101, Latvija