Notikumu kalendārs

Ģimeņu diena Jaunmoku pilī
Svētdiena, 9. Februāris 2020, 10:00 - 16:00

Pilnvērtīgai un kopīgai laika pavadīšanai ģimenes un draugulokā 9. februārī no plkst. 10:00 - 16:00 Ģimeņu dienā Jaunmoku pilī aicina ļautiesgalda spēļu priekam pils salonos, putnu barotavas gatavošanai Meža muzejā, unikālāsrakstu zīmes veidošanai Zīmes centrā un liesmu atspulgu valdzinājumam videsobjektā “Gaismas zīmes”.

Spēles visos laikos ir pulcējušas pie viena galda ģimenes,draugus, entuziastus un cilvēkus, kas vēlas kopīgi pavadīt laiku. Ģimeņu dienāpils salonos varēs veikt dažādas kombinācijas, stratēģiskus gājienus un īstenottaktikas senajās un mūsdienu galda spēlēs. Šahs, dambrete, nardi, muciņas, ričuraču būs tikai dažas no tām.

Lai arī šogad ziemas laikapstākļi ir ļoti labvēlīgi un putniviegli var atrast sev barību dabā, Meža muzejā piedāvās gatavot kārumu jeb barotavuno dabas materiāliem ar dažādām sēkliņām un citiem gardumiem. Turpat Meža muzejābūs sarūpētas arī citas aktivitātes atraktīvai un izglītojošai nodarbei visai ģimenei.

Vai zinājāt, ka arī pāri un ģimenes var gatavot savaskopīgās rakstu zīmes? Zīmes Centrā zinošā zīmju pazinēja Liene Bedrīte palīdzēs,izmantojot mūsdienu tehnoloģijas un senās zīmes, izveidot katram pašam savu vaikopīgu rakstu zīmi. L. Bedrīte arī izskaidros tajā attēloto. Dažubrīd skaidrojumsar savu patiesīgumu pārsteigs pašus zīmes veidotājus.

Liesmu spēles un latvju raksti apvienosies vides objektā “Gaismazīmes”. Tajā seno zīmju atspulgos īpaši veidotajos cilindros rotaļāsies uguns liesmiņas.Vides objekts tapis šā gada janvārī ar Tukuma novada Pašvaldības Kultūrasprojektu konkursa līdzfinansējumu un tas ir skatāms atsevišķu pasākumu laikā.

Dalība Ģimeņu dienā skolēniem būs bezmaksas, pārējiem muzejaieejas biļete.

Sīkāka informācija pa t. +371  26187442, e.: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. un www.jaunmokupils.lv.

Ģimeņu diena Jaunmoku pilī – aizraujošai un nesteidzīgai svētdienaikopā ar ģimeni un draugiem!

Atrašanās vieta Jaunmoku pils, Rīgas - Ventspils šosejas 75km, Tumes pagasts, LV-3139, Latvija