Nozīmīgāko pasākumu plāns 2020. gadam (Dokuments)

Pasākuma plānā var būt izmaiņas. Sekojiet informācijai kalendārā.

Rozu svetki 2019

 

 

Puskaisa pasakasSākot no 27. janvāra darba dienu vakaros plkst. 20.00 Kurzemes radio būs dzirdamas Tukuma novada pašvaldības literāro pasaku konkursa laureātu pasakas.

JVLMA koncerts decembris5. decembrī plkst.19.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā viesosies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas (JVLMA) simfoniskais orķestris diriģenta Paula Megi (Paul Mägi) vadībā.

Ziemassvētki miniatūrās v2 page 0001Šī gada 18. decembrī Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā un 19. decembrī Rīgas Sv.Pētera baznīcā plkst. 19.00 uz koncertu savus klausītājus aicinās Nacionālo Bruņoto spēku Štāba orķestris.

Ziemassvetku kantate6. janvārī Tukuma evaņģēliski luteriskajā baznīcā ar Tukuma novada pašvaldības kultūras projektu konkursa atbalstu notiks Zvaigznes dienas koncerts – latviešu komponista Riharda Dubras oratorija "Ziemassvētku kantāte". Koncertā uzstāsies Latvijas Bankas koris un divi Tukuma novada kori – Tumes jauktais koris un Tukuma pilsētas Kultūras nama sieviešu koris "Noktirne". Laipni aicināts ikviens interesents - pasākumā ieeja bez maksas! 

Kulturas konkurssTukuma novada pašvaldība no 1. līdz 31. oktobrim izsludināja pieteikšanos kultūras projektu konkursam. Kopā tika iesniegts 21 projekts, no tiem konkursa komisija uz Domi apstiprināšanai izvirzīja 8 projektus, kuri arī tika apstiprināti 28. novembra Domes sēdē.

XXII deju afisaNovembrī un decembrī jau 22. reizi norisinās Latvijas Nacionālā kultūras centra (LNKC) iedibinātais Jaunrades deju konkurss, kurā šogad pieteikts līdz šim lielākais jaundarbu skaits – 84 jaunas dejas, ko radījuši kopumā 37 deju autori.

Egles iedegsana 20191. decembrī no plkst.14.00 Brīvības laukumā valdīs Ziemassvētku atmosfēra un darbosies tirdziņš, bet plkst. 16.00 būs Lielās svētku egles iedegšana.

Pēc egles iedegšanas Ziemssvētku vecītis bērnus aicinās uz pirmo tikšanos savā namiņā Pilsētas parkā (no plkst.17.00 līdz 19.00). Mazos tukumniekus un pilsētas viesus viņš tur gaidīs arī nākamajās Adventa svētdienās no 16.00 līdz 18.00.

Uz tikšanos!

Ģimeņu orientēšnās spēle

1.Tukuma Bērnu literatūras nodaļa 30. novembrī 2019. gadā organizē orientēšanas spēli „Iepazīsti Tukuma durvis”.
2. Ģimenes komandas (4 cilvēki) piesaka dalību konkursā reģistrējoties e pastā Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. vai tel. 26333353 līdz 2019. gada 27. novembrim.
3. Laiks un vieta - 30. novembrī plkst. 10.00 Tukuma bibliotēkas Bērnu literatūras nodaļā tiek izsniegtas aploksnes ar 15 Tukuma ēku ārdurvju attēliem. Vienas stundas laikā jāatrod šīs durvis un jānofotografē ēka, kurā šīs durvis atrodas.
4. Sacensību noteikumi izpildes aprīkojums - viedtālrunis vai fotoaparāts.
5. Sacensību dalībnieks tiek informēts, ka pasākuma laikā var tikt veikta filmēšana vai fotografēšana, kā arī sacensību rezultātu publicēšana.
6. Pēc uzdevuma izpildes sacensību dalībnieki pulcējas Tukuma Bērnu literatūras nodaļā plkst. 11.00
7. Uzvarētājs ir ģimenes komanda, kura atrod visvairāk durvju. Pie vienāda atrasto durvju skaita, uzvarētājs tiek noteikts izlozes kārtībā.
8. Balvas nodrošina Lonas https://www.lonas.lv

Ar saktu uz debesīm15. janvārī plkst. 15.00 Tukuma Sv. Trīsvienības luterāņu baznīcā, Brīvības laukumā 1 notiks publisks pasākums "Ar saktu uz debesīm". Par arheoloģiskajos izrakumos atklātajām liecībām stāstīs arheologs Dr. hist. Rūdolfs Brūzis, bet ieskatu viduslaiku tukumnieku dzīves apstākļos, uztura paražās un demogrāfijā sniegs antropoloģe Dr. hist. Gunita Zariņa.

Razots KurzemeTikai vienu dienu, 19. oktobrī, Kuldīgā durvis vērs lielveikals "Ražots Kurzemē", Piltenes ielā 32.

ZiemeluSAGA JaunmokuPils 01Ļaujoties pārdomām par Ziemeļvalstu un Baltijas ļaužu likteņu līdzībām, 18. janvārī plkst. 16.00 Jaunmoku pils Kolonnu zālē norisināsies koncertvakars "Ziemeļu sāga", kurā satiksies mūzika, stāsti, daba, gaisma un spēks.