Afisa zobi  Lai uzlabotu skolēnu zināšanas par zobu higiēnu, paaugstinātu zobu tīrīšanas kvalitāti, un atgādinātu par paša atbildību, lai saglabātu veselus un tīrus zobus ilgu laiku, Tukuma novada Izglītības pārvaldes Multifunkcionālais jaunatnes iniciatīvu centrs sadarbībā ar Tukuma novada Domi, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC), Veselības ministrijas (VM) informatīvi izglītojošās kampaņas „Man ir tīri zobi” ietvaros 5. – 6.klašu skolēnus aicina piedalīties “Veselīgā smaida nedēļās”

Pirmā nedēļa no 2016. gada 4. aprīļa līdz 8. aprīlim ir zobu tīrīšanas nedēļa.

Tradicionāli 4.februārī tiek atzīmēta Pasaules pretvēža diena. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību cīņai ar ļaundabīgo audzēju, veicināt savlaicīgu diagnostiku un ārstēšanu, kā arī uzsvērt veselīga dzīvesveida un profilakses nozīmi.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, vēzis katru gadu nogalina vairāk cilvēku nekā AIDS, malārija un tuberkuloze kopā. Pētījumi liecina, ka mirstību no vēža par vienu trešdaļu samazinātu profilakse un veselīgs dzīvesveids, vēl par vienu trešdaļu – savlaicīga diagnoze un atbilstoša ārstēšana.

No 24.jūlija, Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas (VDEĀVK) klienti savos mobilajos tālruņos mēnesi pirms invaliditātes statusa termiņa beigām saņems atgādinājumu, ka konkrētā dienā beigsies invaliditātes statusa termiņš un kā viņam jārīkojas tālāk, informē Labklājības ministrija (LM).

Vairāk informācijas skatīt šeit

28.jūlijā tiek atzīmēta Pasaules Veselības organizācijas Pasaules Hepatīta diena, kuras ietvaros Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) aicina veikt bezmaksas C un B hepatīta testu ne tikai Rīgā, bet arī Latvijas reģionos no 27.jūlija līdz 1.augustam. Vairāk informācijas šeit

Bezmaksas un anonīma C un B hepatītu eksprestestu veikšana

No 2014.gada 21.novembra Tukuma novada pašvaldība ir oficiāli uzņemta Nacionālo veselīgo pašvaldību tīklā, kas nosaka veidot mērķtiecīgu veselības veicināšanas politiku. Tās ieviešanai svarīga ir Sabiedrības veselības veicināšanas stratēģijas izstrāde, kuras ietvaros tiks veikts Tukuma novada pašreizējās situācijas raksturojums, problēmu formulējums, noteikti mērķi, politikas rezultāti un rīcības virzienu uzdevumi.
Stratēģijas uzsākšana plānota šā gada jūnijā, nosakot tās ieviešanu līdz 2016.gada maijam. Aicinām Tukuma novada iedzīvotājus iesaistīties darba grupās sabiedrības veselības veicināšanas stratēģijas izstrādē, rakstot par savām iniciatīvām uz e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Radīsim kopā aktīvu un veselībai labvēlīgu vidi pašvaldībā!