Kazu iela 01Ja tev ir ko piedāvāt kāzu organizēšanai, brauc uz Tukumu!

Jau no seniem laikiem Tukums bijis populārs ar savu lepno Precību tirgu, uz kuru devies ikviens - jauns vai vecs, bet brīvs, lai noskatītu sev otro pusi un nākamā gadā varētu dzert kāzas. Atceroties šo tradīciju, Tukums 2017.gadā savus svētkus pirmoreiz svinēja ar saukli “Precību spēles Tukumā”, kuros pirmo reizi arī organizēja Kāzu ielu. Šovasar Tukumā atkal svinam “Precību spēles”.

vidumsTukuma novada svētki vainagosies ar grandiozu lieluzvedumu “Precību spēles Tukumā”

Svētdien, 14. jūlijā pulksten 22.00 Durbes estrādē norisināsies grandiozākais šīs vasaras un Tukuma svētku notikums – lieluzvedums “Precību spēles Tukumā.” Tā būs mūsdienīga mītisko kāzu izspēle, sakausējot dažādus skatuves žanrus – video un gaismas projekcijas, tautas mūziku, laikmetīgo deju, tautas deju, folkloras un kora dziesmas, kā arī teātri.

Saulesmeitas precibasAicinājums piedalīties kāzu tērpu izstādes veidošanā!

Šogad pilsētas un novada svētkus atkal svinam kā “Precību spēles Tukumā”. Svētku ietvaros tiek veidota kāzu tērpu izstāde, kurai šogad dots īpaši poētisks nosaukums “Saulesmeitas precībās”. Izstādes ekspozīciju veidos paaudzēs mantoti, kā arī mūsdienās darināti līgavu tērpi, kuru īpašnieces par savām mājām sauc Tukuma pilsētu un novadu.

 

Gajiens 08Svētku gājiens ir Tukuma pilsētas un pagastu iedzīvotāju un uzņēmumu parāde, ko Kurzemē sauc vienkārši par dižošanos. Tā kā šogad svinam Precību spēles, tad šī gada “lielās izrādīšanās” moto - “Ar auto uz kāzām”.

Lielajā dižošanās pasākumā aicināts piedalīties ikviens - iestādes, uzņēmumi, biedrības, klubi, dejotāji un sportisti, koristi un teātrinieki, ikviens, kurš vēlas doties kopējā svētku gājienā. Izmantojiet izdomu un radiet savus braucamlīdzekļus, vai izmantojiet esošos, tos noformējot atbilstoši precību tēmai. Un kur gan vēl sacensību gars - kam lielāks, kam smukāks, kam ātrāks, kam glaunāks utt. u.t.jpr. automobilis. Tāpēc īpaši atkal gaidīsim lielos transporta līdzekļus – traktorus un kombainus, smagos auto un ceļu ruļļus, un vēl un vēl un vēl…

tirdzins 02

Tirdzniecība Pasākumā plānota: 

Smukumlietu tirdziņš un Ēdamiela (Tukuma pilsētas centrā) un Pauzeru pļavā (Revolūcijas ielā, Tukumā) 13. jūlijā.

Pieteikties dalībai ielu tirdzniecībai var elektroniski, aizpildot  tiešsaistes pieteikuma anketu, no 2019. gada 15. maija līdz 2019. gada 9. jūnija pulksten 24.00.

Kazu deja 2019Vai atceraties, kāda bija Jūsu kāzu deja? “Precību spēles Tukumā 2019” aicina izdzīvot šo emocionālo stāstu vēlreiz!

Aicinām pārus pieteikties svētku laikā nodejot uz skatuves savu kāzu deju! Bet, lai kājas nedrebētu un satvēriens būtu stingrāks, lai dejas solis nejuktu vai varbūt iemācīties jaunu deju, līdz 1. jūlijam ikviens no šiem pāriem, kas uzdrošināsies savu deju nodejot, profesionālu pedagogu vadībā varēs nostiprināt deju soļus vai apgūt oriģinālu un atraktīvu deju.

Precibu speles 2019

Tukuma novada svētki
Precību spēles Tukumā
2019. gada 12.-14. jūlijā

Vasaras vidū - no 12. līdz 14.jūlijam Tukumā atkal svinam lielos svētkus – “Precību spēles Tukumā” – senas tradīcijas jaunās noskaņās.
Pilsētas centrā – Brīvības laukumā būs liegs un romantisks noskaņojums, Pauzera pļavās – pikniks un festivāla gaisotne. Vēsturiskā Precību tirgus ainas, Mākslinieku un Kāzu ielas, lielgabarīta transporta līdzekļu parāde, velobrauciens, līgavu skrējiens un pirmais valsis. Izrādīšanās un dižošanās, saskatīšanās un prieks par satikšanos.
Kā ierasts būs gan amatnieku un mājražotāju tirdziņš, gan Latvijas labākie mūziķi ar savām dziesmās uz visām skatuvēm. Starp māksliniekiem, kas viesosies svētkos, būs gan "Menuets" un "Otra puse", gan "Carnival Youth" un Ralfs Eilands. Un būšot vēl ne viens viens dižs vārds...
Svētdienas vakarā kā pārsteigums Durbes estrādē – deju lieluzvedums ar tādu pašu nosaukumu kā visi svētki - "Precību spēles Tukumā".
Ieplāno būt Tukumā atkal uz trīs lustīgām dienām!
Pie programmas šobrīd strādājam. Seko mūsu lapai Facebook! – www.facebook.com/PrecibuSpelesTukuma