Rožu svētkiTukums rožu pilsētas slavu bija iemantojis jau sen. Tukumā jau pirms 70-80 gadiem darbojušās vairākas dārzniecības. Pēc Otrā pasaules kara uz to bāzes izveidota Tukuma paraugdārzniecība, kuras prasme un meistarība ne tikai rožu, bet arī citu ziedu audzēšanā un jaunu šķirņu selekcionēšanā bijusi tālu pazīstama.
Šodien rožu pilsētas slavu Tukums iemanto ar te svinētajiem Rožu svētkiem. Par tā simbolu jau kļuvis lielais rožu vainags, kura veidošanā var piedalīties ikviens svētku apmeklētājs. Rožu svētku patronese Tukumā jau vairākus gadus ir dzejniece Māra Zālīte, bet no 2018.gada par svētku Goda saimnieci (ne vien kluss un čakls darba rūķis) nosaukta ir Tukuma iecienītā floriste Anita Stikāne.


Pēc tradīcijas Rožu svētkiem bija jānotiek šogad - 2020.gada 17.-19.jūlijā. Svētku organizatori bija aktīvi strādājuši pie svētku programmas, taču koronavīrua COVID-19 izraisītā pandēmija ieviesa korekcijas, un Tukuma novada Dome ir pieņēmusi lēmumu pārcelt svētkus uz 2021.gada vasaru.


Taču arī 2020.gadā aicinām ciemos uz Tukumu – rožu pilsētu, jo vasaru un rožu ziedēšanu neviens nav atcēlis. Pilsētā rožu ziedēšanas laikā izstaigājams “Rožu maršruts” (ar maršrutu var iepazīties šeit) un apkārtnē apciemojami gan rožu, gan citu daiļdārzu īpašnieki (Tukuma un apkārtnes skaistākie dārzi sameklējami šeit). Savukārt savos plānotājos un mobilo tālruņu kalendāros aicinām ieplānot jau tagad 2021.gada jūlijā būt Tukumā uz Rožu svētkiem!