vakance izpilddirektors2Tukuma novada Dome izsludina iekšējo konkursu (var pieteikties Tukuma novada pašvaldības institūciju darbinieki) uz Tukuma novada pašvaldības izpilddirektora amatu saskaņā ar 2020.gada 29.jūlija lēmumu “Par Tukuma novada pašvaldības izpilddirektora amata pretendentu atlases konkursu”.

Konkursa nolikums

Amatalga 2124,00 euro mēnesī (pirms normatīvajos aktos noteikto nodokļu ieturēšanas).

Pieteikšanās līdz 2020.gada 20.augusta plkst.17.00.

 

NīnSaistībā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju un pieņemto likumu “Par valsts apdraudējuma un tā seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumiem sakarā ar “Covid-19” izplatību”, Tukuma novada Dome 2020. gada 25. martā nolēma visiem Tukuma novada nekustamā īpašuma nodokļa maksātājiem pagarināt 2020. taksācijas gada I un II ceturkšņa nekustamā īpašuma nodokļa samaksas termiņus līdz 2020. gada 17. augustam.

Atgādinām iedzīvotājiem, ka tuvojas pārceltais nekustamā īpašuma nodokļa maksājuma termiņš, un, ja maksājums vēl nav veikts, aicinām to izdarīt!

IMG 6189Jūlijā īpaši izveidota Tukuma novada Domes komisija apbraukāja Tukuma pilsētas ielas un mikrorajonus, lai konkursa “Tukuma Smukums 2020” ietvaros noskaidrotu šī gada sakoptākos īpašumus.

Komisija vērtēja gan privāto māju un daudzdzīvokļu māju teritorijas, gan sabiedrisko, tirdzniecības un pakalpojumu teritorijas, gan balkonu un lodžiju noformējumus.

domes sede ieskatsŠodien, 29.jūlijā, notika kārtējā Tukuma novada Domes sēde. Tajā deputāti apstiprināja jaunu pašvaldības amatu sarakstu. Daļa no amatiem spēkā stāsies no 1.septembra, daļa no nākamā gada 1.janvāra. Ar jaunā amatu saraksta apstiprināšanu tiek likvidētas Administratīvā nodaļa, Arhitektūras nodaļa, Finanšu nodaļa, Informācijas tehnoloģiju nodaļa, Īpašumu nodaļa, Juridiskā nodaļa, Komunālā nodaļa Kultūras, sporta un sabiedrisko attiecību nodaļa un Tūrisma informācijas centrs, bet šo struktūru vietā tiek izveidotas četras pārvaldes - Administratīvā pārvalde, Finanšu pārvalde, Īpašumu pārvalde un Kultūras, sporta un tūrisma pārvalde.

Tēmu kopsavilkums webLai veicinātu racionālu enerģijas patēriņu izglītības iestādēs un rosinātu skolēnus kļūt par zinošiem un atbildīgiem enerģijas lietotājiem, Vidzemes plānošanas reģions sagatavoja izglītojošu mācību materiālu “Efektīvs enerģijas patēriņš izglītības iestādēs”. Aicinām pedagogus ielūkoties sagatavotajos uzdevumos, lejupielādējot materiālu www.vidzeme.lv

Tukuma arheol 1Jūlija sākumā turpinās arheoloģiskā izpēte pie Tukuma Sv. Trīsvienības baznīcas Dr. hist. Rūdolfa Brūža vadībā. Pielietotā arheoloģiskā metodika un zināšanas arheologiem ļāvušas atklāt daudz nezināmā un būtiski papildina Tukuma novada viduslaiku un agro jauno laiku stāstu. Kopējais priekšmetu skaits ir nesalīdzināmi lielāks nekā 2003. gadā veiktajos izrakumos Mārtiņa Rušas vadībā un pat pērn uzsāktajos uzraudzības darbos, kas ilga no septembra līdz oktobra beigām.

Tirgus samTukuma novada Dome aicina uz tikšanos Tukuma tirgū strādājošos tirgotājus, lai apspriestu turpmāko tirgus attīstību un apsaimniekošanu, kā arī apzinātu vissteidzamāk risināmos infrastruktūras jautājumus tirgū.

Jau ziņots, ka Tukuma novada Dome ir iegādājusies līdz šim SIA "TUKUMA RAJONA PATĒRĒTĀJU BIEDRĪBA" piederošās ēkas, un šobrīd notiek darbs pie atbilstošākā tirgus apsaimniekošanas un attīstības modeļa izvērtēšanas.

Tikšanās notiks 2020.gada 14. jūlijā, Tukuma novada Domē, Talsu ielā 4, Konferenču zālē plkst 15.00.

 

Arstniecibas iestades RIGA 1Vēža savlaicīgas atklāšanas programma ietver valsts apmaksātas dzemdes kakla vēža, krūts vēža un zarnu (kolorektālā) vēža profilaktiskās pārbaudes. Dzemdes kakla un krūts vēža pārbaudes veikšanai tiek nosūtītas uzaicinājuma vēstules, bet zarnu pārbaudes organizē ģimenes ārstu prakses.

Bērnu labklājibas tiklsBiedrība Latvijas Bērnu labklājības tīkls un aģentūra “Tukuma novada sociālais dienests”, 3.jūlijā parakstījušas vienošanos par sadarbību projekta “Kopienas kā resurss ģimenēm” īstenošanai Tukuma novadā.

PubliskaisparskatsSaskaņā ar likuma “Par pašvaldībām” 21. panta pirmās daļas 2. punktu, 72. pantu un Ministru kabineta 2010. gada 5. maija noteikumiem Nr. 413 “Noteikumi par gada publiskajiem pārskatiem”, Tukuma novada Domes 2020. gada 30. jūnija sēdē apstiprināts Tukuma novada pašvaldības 2019. gada publiskais pārskats (prot. Nr. 15, 4.§.).

vidBeidzoties valstī izsludinātajai ārkārtējai situācijai, Valsts ieņēmumu dienests (VID) pakāpeniski atsāk klientu apkalpošanu klātienē. Kopš šī gada 10.jūnija klienti klātienē tiek apkalpoti VID Rīgas klientu apkalpošanas centrā; kopš 29.jūnija - Liepājā, Ventspilī, Daugavpilī, Valmierā, Jēkabpilī, Jelgavā un Rēzeknē. Savukārt no nākamās nedēļas VID pakalpojumi klātienē būs pieejami arī septiņos valsts un pašvaldības vienotajos klientu apkalpošanas centros dažādās Latvijas pilsētās.

Tukuma smukumsJau vairākus gadus Tukuma novada Dome organizē  konkursu “Tukuma smukums”. Līdz šim konkurss norisinājās tikai Tukuma pilsētā, taču šogad sakoptākie īpašumi tiks vērtēti arī novada pagastos.

Ikvienam Tukuma pilsētas un novada iedzīvotājam, kurš lepojas ar savu vai sava kaimiņa skaisto, sakopto īpašumu, ir iespēja startēt konkursā un parādīt šo skaistumu citiem.

Slampes parksŠā gada 1.jūlijā, piedaloties Nacionālo bruņoto spēku (NBS) Militārās policijas karavīriem, Tukuma novada Domes priekšsēdētāja vietniekam Jānim Eisakam, Slampes un Džūkstes pagastu pārvaldes vadītājai, Slampes pagasta iedzīvotājiem un Slampes Kultūras pils folkloras kopai “Pūrs”, mazajiem dziedātājiem no ansambļa “Saulstariņi”, svinīgi tika uzstādīts un atklāts Slampes parka nosaukums – “Māras parks”.

iNFORMACIJASakarā ar ūdensvada un lietus ūdens kanalizācijas izbūvi Tulpju ielas un Kurzemes ielas krustojumā, no šā gada 2.jūlija līdz 17.jūlijam tiek mainīta transporta kustības shēma.

Skatīt shēmu

IMG 597130.jūnijā Tukuma novada Domes sēdē deputāti amatā apstiprināja Tukuma pirmsskolas izglītības iestādes “Lotte” jauno vadītāju - Edīti Pavličenko.
Edīte ieguvusi profesionālo maģistra grādu vadībzinātnēs, pēdējos 3 gadus bijusi Rīgas 27.pirmsskolas izglītības iestādes vadītājas vietniece izglītības jomā. Iepriekš strādājusi Tukuma pirmsskolas izglītības iestādēs par pirmsskolas izglītības skolotāju.
Vēlam veiksmi jaunajā amatā!

006 Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.608 “Noteikumi par peldvietu ūdens monitoringu, kvalitātes nodrošināšanu un prasībām sabiedrības informēšanai” Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskais institūts “BIOR” šā gada 17.jūnijā ir veicis ūdens paraugu testēšanu Melnezera peldvietā (testēšanas pārskats Nr.PV-2020-P-38599.01).

iNFORMACIJAŠā gada 25.jūnijā, sakarā ar kanalizācijas vada pieslēgumu īpašumam Dārza iela 8, laikā no plkst.8.00 līdz 17.00 tiks pilnībā slēgta Dārza iela posmā no Zirgu ielas līdz Lielai ielai.

 

UznemejuLaunags 2019SIA “Latvijas Lauku konsultācija un izglītības centrs” Tukuma birojs, biedrība “Partnerība laukiem un jūrai”, Tukuma novada Dome un Engures novada pašvaldība 12. decembrī aicina uz “Uzņēmēju launagu”, kas notiks zivju restorānā “Bermudas”, Ragaciemā.

Uznemeju balle 201927. septembrī, plkst. 19.00 Jaunmoku pils telpās pasākuma “Tukuma novada uzņēmējs 2019” ietvaros tika apbalvoti iepriekšējā gada veiksmīgākie, čaklākie un sabiedriski atbildīgākie uzņēmēji Tukuma novadā.

Biznesa forums 201927.septembrī, Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Tukuma novada domi un banka Citadele Kurzemes biznesa forumā “Cilvēks – veiksmes faktors” ar ekspertiem diskutēja par reģionālo uzņēmējdarbību, darbaspēku, nodokļiem, mobilitāti un jaunajām tehnoloģijām.

TukumaNovadaUznemejs 201927. septembrī plkst. 19.00 Jaunmoku pils telpās notiks Tukuma novada uzņēmēju apbalvošanas pasākums “Tukuma novada uzņēmējs 2019”, kurā pašvaldība izteiks pateicību vietējiem uzņēmējiem par viņu veikumu.

Remigracijas konkurssKādi nosacījumi, lai piedalītos konkursā?

Līdz 2019. gada 4. oktobrim remigrantiem ir iespēja pieteikties Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) sadarbībā ar plānošanas reģioniem organizētajā konkursā saimnieciskās darbības īstenošanai un attīstībai vai uzsākšanai.

TukumsRadi 2019Jau piekto gadu notiek grantu konkurss “Radi Tukumam”, kura mērķis ir: atbalstīt iniciatīvas - mākslā un kultūrā, izglītībā un tūrismā, digitālajās un radošajās industrijās, kas atbilst uzņēmējdarbības pamatprincipiem, nodrošina jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu Tukuma pilsētā. Konkursā uz grantu jeb Tukuma novada Domes finansējumu, kurš projekta veiksmīgas realizācijas gadījumā nav jāatmaksā, var pretendēt uzņēmējdarbības projekti visās mērķī minētajās jomās vai saistībā ar šīm jomām.

Biznesa Forums TUKUMS v2Latvijas lielākā uzņēmēju biedrība Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) sadarbībā ar Tukuma novada domi un banka Citadele aicina uz Kurzemes biznesa forumu “Cilvēks – veiksmes faktors”, kas notiks 27. septembrī Tukuma novada Tumes pagasta Jaunmoku pilī. Atklāšanā ar uzrunām uzstāsies Tukuma novada domes priekšsēdētājs Ēriks Lukmans un LTRK viceprezidente Elīna Rītiņa, pasākumu moderēs LTRK valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

LIAA biznesa inkubatori 1Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) Jūrmalas biznesa inkubators izziņo 2019. gada rudens uzņemšanu un aicina jaunos uzņēmējus un biznesa ideju autorus pieteikties pirmsinkubācijas vai inkubācijas programmai. No 2019. gada 30. augusta līdz 20. septembrim tiks atvērta pieteikumu pieņemšana dalībai pirmsinkubācijas un inkubācijas programmā LIAA Jūrmalas biznesa inkubatorā. Pieteikumus varēs iesniegt arī klātienē jaunrades festivālā iNOVUSS Biznesa inkubatoru koprades terasē, kā arī elektroniski, nosūtot elektroniski parakstītu pieteikumu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt. līdz 2019. gada 20. septembra plkst. 23.59.

VID seminarsSemināra mērķis - iepazīstināt nodokļu maksātājus (uzņēmumu vadītājus, grāmatvežus, juristus) ar tiesībām un prasībām VID pārbaužu gadījumos, tādējādi mazinot konfliktus starp VID amatpersonām un uzņēmējiem un veicinot tiesisku vidi. Sniegt nodokļu maksātājiem lietderīgus padomus sakarā ar pārbaudēm un to veidiem, nestandarta situācijām, kā arī par procedūrām saskaņā ar nodokļu likumdošanas prasībām; aktualitātēm, problēmām un risinājumiem.

Nodarbinatiba vasaraPasākuma mērķis ir veicināt skolēnu (vecumā no 15 līdz 20 gadiem) nodarbinātību vasaras brīvlaikā valsts līdzfinansētās darba vietās, nodrošinot skolēniem iespēju iegūt darba prasmes, iemaņas un pieredzi. Par paveikto darbu skolēns saņem atalgojumu vismaz valstī noteiktās minimālās darba algas apmērā par pilnu nostrādāto darba laiku mēnesī.

Vieda diskusija TNDViedo materiālu un tehnoloģiju izmantošanai produktu radīšanā un pakalpojumu sniegšanā ir augsts neizmantotais potenciāls. Tas secināts Rīgas plānošanas reģiona projekta „EmpInno” ietvaros izstrādātajā pārskatā par viedās specializācijas stratēģijas ieviešanu reģionā.

uznemeji 34305912Aicinām uzņēmējus iepazīties ar novembra aktualitātēm uzņēmējdarbībā un izmantot iespējas savai izaugsmei!

TUKUMS 21.11.201821.novembrī notiks šī gada pēdējais LTRK organizētais biznesa kluba pasākums uzņēmuma “TELMS” pasākumu telpā, Smārdes ielā 3, Tukumā.

ikonas LTRK

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ir Iielākā uzņēmēju biedrība Latvijā, kurā apvienojušies vairāk nekā 2500 biedri – visu reģionu un nozaru mikro, mazie, vidējie un lielie uzņēmumi, asociācijas, pilsētu uzņēmēju klubi, un citas uzņēmēju apvienības.

Biedrība pārstāv uzņēmēju intereses, kā arī sniedz pakalpojumus, lai Latvijā būtu izcili uzņēmumi, izcilā uzņēmējdarbības vidē. Tās galvenās darbības jomas ir uzņēmējdarbības vide, uzņēmumu konkurētspēja, eksports.

 

Plašāka informācija šeit!