2015.gads Latvijā ir pasludināts par Pretvēža gadu, kura ietvaros plānots turpināt iedzīvotāju izglītošanas pasākumus par veselību ietekmējošiem riska faktoriem un valsts apmaksātā vēža skrīninga programmas ieviešanu. 
Pasaules pretvēža diena ir katra gada 4.februāris. Līdz ar to februārī vēlamies vērst īpašu uzmanību uz izpratni un zināšanām par onkoloģiskajām slimībām, onkoloģisko slimību profilaksi, savlaicīgu slimību atklāšanu, kā arī ārstēšanās iespējām
.
Vēršam uzmanību, ka ir izstrādāta skrīninga programma, kuras ietvaros valsts organizē un apmaksā krūts dziedzera, dzemdes kakla un kolorektālā jeb zarnu ļaundabīgo audzēju savlaicīgas atklāšanas programmu, kas tika aizsākta 2009.gadā, lai samazinātu mirstību, kuras iemesls bijis vēzis. Lai pasargātu sevi no saslimšanas vai laicīgi diagnosticētu slimību, būtiskas ir profilaktiskās pārbaudes un nenovēlota ārstēšanās uzsākšana. Tomēr, kā liecina pieejamie dati, uz bezmaksas vēža pārbaudēm ierodas mazāk nekā 50% no uzaicinājumus saņēmušajiem. Tāpēc īpaši mudinām iedzīvotājus doties uz pārbaudēm. Plašāka informācija par valsts apmaksāto vēža agrīnas atklāšanas programmu pieejama šajā saitē: http://vmnvd.gov.lv/lv/469-veselibas-aprupes-pakalpojumi/veza-savlaicigas-atklasanas-programma
Atgādinām, ka vieni no galvenajiem onkoloģisko saslimšanu riska faktoriem ir saistīti ar cilvēka dzīvesveidu, piemēram, mazkustīgums, palielināta ķermeņa masa, kaitīgie ieradumi – smēķēšana, alkohola lietošana, infekcijas slimības utml. Pēc Pasaules Veselības organizācijas aplēsēm vairāk nekā trešdaļu ļaundabīgo audzēju būtu iespējams novērst, iesaistoties dažādos veselību veicinošos pasākumos un ievērojot veselīgu dzīvesveidu. 
Rosinām iepazīties ar Slimību profilakses un kontroles centra izstrādātajiem informatīvajiem materiāliem par ādas vēzi, krūts vēzi un kolorektālo vēzi pašvaldības mājaslapas www.tukums.lv sadaļā Veselības aprūpe, kā arī pie ģimenes ārstiem un aptiekās.
Par informatīvo materiālu saņemšanu lūgums kontaktēties ar Zani Siliņu, tālrunis 63107284, mob.tālrunis 29807500, e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. 
 
 
Pašvaldības izpilddirektora padomniece
ekonomikas un attīstības jautājumos Zane Siliņa