20181130 21141030.novembrī Kuldīgā atkal pulcējās Kurzemes tūrisma uzņēmēji uz kārtējo tūrisma gada noslēguma pasākumu “Lielais Jēkabs 2018”, lai pasniegtu biedrības “Kurzemes tūrisma asociācija” iedibināto balvu “Lielais Jēkabs”, kā arī satiktos ar čaklākajiem Kurzemes apceļotājiem. Kā katru gadu balva “Lielais Jēkabs” pasniegta labākajiem naktsmītņu un ēdināšanas uzņēmumiem Kurzemē, kā arī aktīvās atpūtas, labsajūtas, gastronomijas un dabas tūrismā.

JekabsAleksandrsKrumins 8050 CopyŠogad Tukuma puse saņēma vienu no balvām, proti gastronomiskā tūrisma piedāvājuma jomā nominācijā “Degustācija Kurzemē 2018”. Tajā vērtēšanas komisija iepazinās un degustēja gan našķus, gan dzērienus Kurzemē. Starp labākajiem tika nosaukti individuālā komersanta „Caprine" un zemnieku saimniecības „Bērzi" kazas piena produktu degustācija Vandzenē, sklandrauši, bukstiņbiezputra un citi lībiešu ēdieni Kolkas “Ūšos” Kolkā, Ventspils alus darītava “Courlander”, Suitu kulinārais mantojums Jūrkalnē, Dabas veltes kopā ar bioloģijas doktori Vairu Kārkliņu un naktsmītnes "Puerto VV'' saimnieci Pāvilostā, Lavandas produktu degustācija Grobiņas pusē, "Meduspils" medus degustācijas Brocēnu novadā, zemnieku saimniecības "Rubuļi" gaļas izstrādājumu degustācija Saldus pusē, Vīna darītava „Tēviņi" Zemītes pagastā, viesu nama “Mazsālijas” stipro alkoholisko dzērienu degustācija un Hercoga Jēkaba Riesling vīnu un ķirbju eļļas degustācija Kuldīgas pusē. Taču par labāko un uzvarētāju šajā nominācijā tika atzīts vīna darītavas “Abavas” pagrabiņa piedāvājums pie Tukuma. Lai arī Latvijas lielākās vīna darītavas Abavas saimnieki savu vīnogu dārzu kopj un lolo pie Sabiles un līdz šim ciemiņus uzņēmuši tikai tur - Abavas senlejā, jau no šīs vasaras visi interesenti gaidīti Tukuma pusē. Te, vien dažus kilometrus no Tukuma, Mārtiņš Barkāns atvēris jauno vīna pagrabu un vīna bāru. Apmeklētājiem te iespējams ne tikai nodegustēt visus aktuālos dzērienus, bet arī iegādāties tos līdzņemšanai. Katriem svētkiem uzņēmums sagatavo arī īpašās dāvanas. Vairāk par vīna pagrabiņa piedāvājumu var izlasīt www.abavas.lv .

Pārējās nominācijās uzvarētāji šogad bija no Liepājas un Ventspils puses. Tā naktsmītņu vidū nominācijā – “Dizaina naktsmītne Kurzemē 2018” žūrijas komisija atzina pieczvaigžņu viesnīcu “Promenade Hotel”, kas iekārtota vēsturiskā ķieģeļu noliktavas ēkā Liepājā, Tirdzniecības kanāla malā. Nominācijā “Ēdināšanas uzņēmums ar stāstu Kurzemē 2018” tika apmeklēti un iepazīti 10 ēdināšanas uzņēmumi un “Lielā Jēkaba” balvu saņēma Pilsberģu krogs Jūrkalnē. Aktīvās atpūtas piedāvājumu novērtēšanai šogad “Lielā Jēkaba” nominācija tika veltīta pārgājieniem un balvu nominācijā “Pārgājienu taka Kurzemē 2018” saņēma “Bebru taka” Cīravas meža parkā. Meklējot skaistāko un daudzveidīgāko ainavu, viena no šī gada nominācijām bija “Dižais skats Kurzemē 2018”, kurā par uzvarētāju pēc garām diskusijām saņēma “Skats no kalna “Lemberga hūte”” Ventspilī. Ņemot vērā, cik nozīmīga 21.gadsimta steigā ir labsajūtas un veselības uzturēšana, tad viena no šī gada balvām bija nominācijā “Piedāvājums labsajūtai un veselībai Kurzemē 2018”, kuru saņēma piedāvājums “Vingrošanas nodarbības Liepājas pludmalē”, kuras vada jogas un vingrošanas instruktores Ilze Jēče un Zane Frickausa. Savukārt īpašajā nominācijā – “Ieguldījums Kurzemes tūrismā 2018” šogad “Lielo Jēkabu” ieguva Iveta Rīvāne. Lielākā daļa kurzemnieku un ne tikai Ivetu pazīst kā Ventspils gidi ar vairāk nekā 20 gadu stāžu un tūrisma aģentūras “Tobago” izveidotāju un vadītāju. Taču Ivetas lielais ieguldījums ir bijis un joprojām ir lielais darbs gidu sagatavošanas un apmācības jomā. Vairāk par visiem balvas “Lielais Jēkabs 2018” pretendentiem var izlasīt šeit - www.kurzeme.lv/lv/lielais-jekabs/2018/943-apbalvojuma-lielais-jekabs-pretendenti-publiskoti/ .

Balva “Lielais Jēkabs” ir biedrības “Kurzemes tūrisma asociācija” iedibināta tūrisma kvalitātes balva, kas ik gadu tiek pasniegta labākajiem Kurzemes tūrisma uzņēmējiem un piedāvājumiem kopš 2004.gada. Balvas pasniegšana notiek katru gadu novembrī.