family 1866868 960 72021. maijā no plkst. 09.00 - 14.00 notika koprades darbnīca “JAUNAIS TUKUMA NOVADS - BĒRNIEM, JAUNIEŠIEM, ĢIMENĒM”, kurā piedalījās pašvaldību un nevalstiskā sektora pārstāvji no Tukuma, Engures, Jaunpils un Kandavas novadiem, lai kopīgi risinātu problēmas, kas aktuālas jaunā novada ģimenēm ar bērniem un jauniešiem.

Darba grupas strādāja pie problēmām, kas tika aktualizētas projektā “Kopienas kā resurss ģimenēm” veiktajā pētījumā, t.sk. kvalitatīvu, finansiāli pieejamu mājokļu trūkuma ģimenēm ar bērniem un atbalsta pakalpojumu trūkuma ģimenēm ar bērniem, tostarp ģimenēm, kurās aug bērni ar speciālām vajadzībām, viena vecāka un daudzbērnu ģimenēm. Lai rastu jēgpilnus, uz ģimeņu ar bērniem vajadzībām vērstus risinājumus, darbnīcās tika izmantota Dizaina domāšanas metode, kas pakalpojuma veidotājam liek skatīties caur pakalpojuma lietotāja prizmu un tādējādi palīdz radīt pārdomātākus, kvalitatīvākus pakalpojumus un līdz arto efektīvāk ieguldīt novada nodokļu maksātāju naudu.

Darbnīcās tika izveidota kopīgā vīzija par to, kādam būtu jābūt jaunajam Tukuma novadam 2030. gadā, lai tas būtu pievilcīgs ģimenēm ar bērniem un jauniešiem, nodrošinātu kvalitatīvas, daudzveidīgas izglītības, atpūtas, darba, sociālā atbalsta un mājokļu īres vai iegādes iespējas kā arī piedāvātu citus pakalpojumus, kas aktuāli ģimenēm, bērniem, jauniešiem.

Jūnija beigās tiks publicēts pilnais projekta ziņojums, kurā tiks iekļauti visi izpētē apkopotie dati un vajadzību un resursu kartēšanas praktiskā rokasgrāmata. Rokasgrāmatā tiks aprakstīts process un praktiskie instrumenti. Materiālus Latvijas Bērnu Labklājības Tīkls nodos visiem projektā iesaistītajiem un Tukuma novada vadībai ar cerību, ka šie dati tiks izmantoti, veidojot jauno Tukuma novada ģimeņu un bērnu atbalsta stratēģiju.

Prezentāciju ar kopsavilkumu par ģimeņu ar bērniem situāciju jaunajā Tukuma novadā, kas tika apzināta projektā “Kopienas kā resurss ģimenei”, analizējot statistikas datus kā arī intervējot vecākus, jauniešu un dažādu jomu profesionāļus var atrast šeit:

https://drive.google.com/file/d/1ynW8U2pVunsDuUlpxSIyIDYyujZ9fpPj/view?usp=sharing

Plašāku informāciju par projektu “Kopienas kā resurss ģimenēm” iespējams atrast šeit: 

http://www.bernulabklajiba.lv/projekti/projekts-kopienas-ka-resurss-gimenem/

Par Projektu “Kopienas kā resurss ģimenēm”

Projekts “Kopienas kā resurss ģimenēm” («Community power for Families», projekts nr.NGSLV-623) tiek īstenots Ziemeļvalstu Ministru padomes “Grantu programma Ziemeļvalstu un Baltijas valstu NVO programmas ietvaros un sadarbībā ar partneriem “Geri Norai” no Lietuvas un “Reach for Change” no Zviedrijas. Projekta īstenošana notiek no 2020. gadamaija līdz 2021. gada jūnijam.Projekta mērķis ir uzlabot mehānismus, procesus un praksi pašvaldībās, lai efektīvi identificētu ģimeņu, bērnu un jauniešu aktuālās vajadzības pēc atbalsta pakalpojumiem unpotenciālos partneru nepieciešamo pakalpojumu sniegšanai, kā arī iesaistīt visas ieinteresētās puses pakalpojumu vajadzību izvērtēšanā, plānošanā un sniegto pakalpojumu kvalitātes novērtēšanā.

 

Plašāka informācija:

Daiga Eiduka, projekta vadītāja

E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Tālr.: +371 29205717

www.bernulabklajiba.lv

Biedrība “Latvijas Bērnu labklājības tīkls"