koka darbn  Biedrība „Koka dizaina centrs” organizēs bezmaksas kokamatnieka konsultācijas 26. martā, 8. un 15.aprīlī par dažādiem ar koka logiem un durvīm saistītiem jautājumiem.

Jau iepriekš informējām, ka marta sākumā biedrība “Koka dizaina centrs” sadarbībā ar Tukuma muzeju organizēja koka restaurācijas meistarklases iedzīvotājiem un ikvienam, kura ikdiena, profesija vai interese saistīta ar koka ēkām. Tajās restauratora vadībā varēja gūt priekšstatu par koka ēku restaurācijas pamatprincipiem un apgūt arī praktiskās prasmes – koka logu stiklošanu, ķitēšanu, bojātā krāsojuma noņemšanu, krāsošanu ar lineļļu u.c. Kopumā ar praktisko restaurāciju iepazinās 41 apmeklētājs. Vairāk par šiem pasākumiem varēsiet uzzināt „Tukuma Laiks” aprīļa numurā.

Meistarklašu organizēšanā “Koka dizaina centrs” it īpaši pateicas par sadarbību Tukuma muzejam, kā arī Tukuma novada Domei par projekta atbalstu un Valsts Kultūrkapitāla fondam par biedrības darbības atbalstu.

Biedrība turpina aizsākto darbu un arī turpmāk piedāvās ikvienam bezmaksas konsultācijas un apgūt prasmes, kas palīdzēs pašam savest kārtībā savas mājas vai dzīvokļa koka logus un durvis.

Konsultācijās varēs uzzināt:

- Koka logu, durvju stāvokļa novērtēšana

- Pareiza logu un durvju kopšana, regulēšana, siltināšana

- Bojātā krāsojuma noņemšana

- Bojāto koka daļu remonts, bojāto detaļu aizvietošana

- Detaļu “kopēšana”, jaunu detaļu izgatavošana

- Pamata prasmes kokgriezumu veidošanā

- Pamata prasmes lineļļas krāsu krāsošanā

Tuvākās konsultācijas:

26.martā  10.00 – 14.00

8.aprīlī     17.00 – 19.00

15.aprīlī   17.00 – 19.00

21.maijā   10.00 - 14.00

18.jūnijā   10.00 – 14.00

Adrese: Rīgas ielā 14. Konsultācijai lūdzu iepriekš pieteikties pa mob. tālr. 29128828 vai epastu Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

Ja gadījumā noteikto konsultāciju laiks nav Jums piemērots, lūdzu sazinieties ar mums par iespējām tikties citā laikā.

Konsultāciju mērķis ir veicināt koka ēku saglabāšanu, tādēļ centīsimies iespēju robežās konsultēt arī citos ar koka ēku un to būvdetaļu restaurāciju saistītos jautājumos (tai skaitā līdzfinansējuma piesaistīšanas iespējas, vēsturiskai izpētei nepieciešamās informācijas meklēšana). Laipni aicināts ikviens interesents ar mums sazināties!

Iepriekš saskaņojot varat ņemt līdzi konkrēto objektu vai tā detaļu.

Konsultācijas sniegs Guntars Upenieks, biedrības „Koka dizaina centrs” biedrs un kokamatniecības meistarklašu vadītājs.

Informāciju sagatavoja Kristīne Upeniece, biedrība „Koka dizaina centrs”.