Projekti

Biedrība “Terēze” ir uzsākusi īstenot jaunu sociālā atbalsta iniciatīvu – projektu “Bērnu dzīvesspēka stiprināšana vardarbības seku mazināšanai”, kas vērsts uz bērnu atbalstu pēc vardarbības pieredzes, izmantojot inovatīvu – dzīvesspēka (resiliences) pieeju.

Projekta mērķis ir stiprināt bērnu psihoemocionālo noturību un spēju funkcionēt sabiedrībā, neskatoties uz piedzīvotajiem apstākļiem. Mērķauditorija ir bērni, kuri cietuši no savstarpējās vardarbības – tai skaitā bērni, kuri piedzīvojuši vardarbību ģimenē, un kuru pieredze bieži tiek pārnesta uz attiecībām ar vienaudžiem.

Vardarbībai ir ilgstošas un daudzpusīgas sekas – sākot no emocionālām grūtībām un uzvedības traucējumiem, līdz kognitīvo funkciju pavājinājumam un grūtībām veidot veselīgas attiecības. Diemžēl daudzviet Latvijā trūkst piemērotu un individuāli pielāgotu sociālo pakalpojumu šīm vajadzībām.

Inovatīva pieeja – dzīvesspēka stiprināšana

Projektā tiks ieviesta dzīvesspēka jeb resiliences pieeja – tā koncentrējas uz bērna iekšējiem resursiem, stiprajām pusēm un spēju pielāgoties apstākļiem. Tā veicina pašapziņu, emociju pašregulāciju un pozitīvu nākotnes skatījumu, kā arī palīdz bērnam izmantot savas pārvarēšanas pieredzes kā platformu turpmākajai attīstībai.

Plānotās aktivitātes ietver:

  • Projekta uzsākšanas semināru un resursu tīkla izveidi,
  • Resiliences mentoru apmācības,
  • Individuālo mentoringu bērniem,
  • Dzīvesspēka grupas un darbnīcas dažādām vecuma grupām,
  • Noslēguma pasākumu ar izvērtējumu un pieredzes apmaiņu.

Projekta mērķgrupa un ieguvumi

Projektā paredzēts iesaistīt vismaz 50 bērnus, no kuriem 30 saņems individuālo mentoringu un grupu atbalstu. Sagaidāms, ka projekta gaitā tiks uzlabota bērnu emocionālā pašsajūta, mazinātas vardarbības sekas, attīstīta noturība un pašpārliecība, tādējādi nodrošinot labāku integrāciju sabiedrībā.

Projekta norises laiks:

2025. gada aprīlis – 2026. gada septembris

Plašāka informācija par projektu pieejama tīmekļa vietnē www.tereze.lv vai sazinoties pa tālr. +371 20334111.

Projektu līdzfinansē Eiropas Savienība.