Pašvaldība
Liepu ielā 3, Tumē daudzdzīvokļu ēkas iedzīvotāji ir pieņēmuši vienbalsīgu lēmumu energoefektivitātes uzlabošanu savai ēkai

Tukums header one line 2 1030x176
Projekta “Accelerate SUNShINE” ietvaros 19.aprīlī notika Pūre 23, Pūre 24 un Pūre 25, Pūrē, iedzīvotāju un dzīvokļu īpašnieku kopsapulce, kurā ēkas iemītnieki tika informēti par iespēju atjaunot dzīvojamo namu, izmantojot energoefektivitātes līgumu (EPC), kuru noslēdz ar kompāniju, kas veic kompleksu mājas atjaunošanu, nodrošinot līdz 20 gadu garantiju veiktajiem darbiem.

Ar projekta norisi un tā ieguvumiem klātesošos iepazīstināja nevalstiskās organizācijas “Ēku saglabāšanas un energotaupības birojs” līdzdirektors Arnis Lelītis.

Piekrītot ēkas atjaunošanai, dzīvojamās mājas iemītniekiem, būtu vairāki ieguvumi, piemēram, samazināts siltumenerģijas patēriņš, iekštelpu komforts, pievilcīgs ēkas vizuālais izskats, kā arī ikmēneša izmaksu ietaupījums. Būtisku atbalstu atjaunoto māju dzīvokļu īpašniekiem sniedz arī Tukuma novada pašvaldība, nodrošinot atbalstu tehniskā projekta izstrādei, piemērojot nekustamā īpašuma nodokļa atlaides, kā arī sniedzot līdzfinansējumu māju pagalmu labiekārtošanai.
Kopsapulces noslēgumā visu trīs māju iedzīvotāji pauda pozitīvu nostāju par projektu “Accelerate SUNShINE” un nākamais solis iedzīvotājiem ir pieņemt kopīgu lēmumu par energoaudita veikšanu, ēkas tehnisko apsekošanu un energoefektivitātes pasākumu ekonomisko aprēķinu veikšanu, lai noteiktu, kur mājā rodas siltuma zudumi un kādus pasākumus veikt, lai uzlabotu mājas energoefektivitāti.

Pozitīva lēmuma gadījumā tiks izstrādāts ēkas energoaudits, tehniskais apsekojums un aprēķinātas aptuvenās mājas atjaunošanas izmaksas, ar projekta “Accelerate SUNShINE” atbalstu.

Plašāka informācija par projektu pieejama tīmekļa vietnē: http://sharex.lv/wp/tukums/


Ja arī Tev interesē daudzdzīvokļu māju visaptveroša atjaunošana, tad sazinies ar Tukuma novada Domes Energosistēmu inženieri Tomu Akmentiņu, toms.akmentins@tukums.lv , Buklets (PDF)
Informējam, ka Tukuma novada Dome ir iesaistījusies Eiropas Savienības Eiropas Savienības Pētniecības un inovāciju programmas “Apvārsnis 2020” projektā “Accelerate SUNShINE”, granta līguma nr.754080, lai veicinātu daudzdzīvokļu māju visaptverošu atjaunošanu. Projekta ietvaros iedzīvotājiem tiek piedāvāta jauna pieeja namu atjaunošanā – izmantojot energoefektivitātes līgumu (EPC), kuru noslēdz ar kompāniju, kas veic kompleksu mājas atjaunošanu, nodrošinot līdz 20 gadu garantiju veiktajiem darbiem.

Dalībai projektā jau ir iesaistījušās trīs ēkas, kurās tiek veikts ēkas energoaudits, tehniskā apsekošana un energoefektivitātes pasākumu ekonomisko aprēķinu veikšana: Aviācijas iela 1, Tukums, Liepu iela 3, Tumes pagasts un Abavas iela 2, Pūres pagasts. Pēc dokumentu izstrādes, tiks organizēta dzīvokļu īpašnieku kopsapulce, lai pieņemtu lēmumu par dalību projekta 2.kārtā – energoefektivitātes pakalpojumu sniedzēja iepirkuma veikšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi un finansējuma atbalsta saņemšanai finanšu institūcijā ALTUM.

Pure 23

Pure 24

Pure 25