Kultūra
Ilustratīvs attēls

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) sadarbībā ar Latvijas Universitātes Literatūras, folkloras un mākslas institūtu, AS “Pasažieru vilciens” un Tukuma novada pašvaldību 3. maijā no plkst. 15.05 līdz plkst. 16.00 vilcienā “Tukums–Rīga” rīko zibakciju #Ziedonim90.

Iedvesmojoties no Imanta Ziedoņa dzejoļa “Pats sev 90 gadu jubilejā vilcienā Ķemeri–Saulkrasti”, dzejnieka dzimšanas dienā 3. maijā simboliskā laikā - trijos un piecās minūtēs pasākuma organizatori aicina dzejnieka daiļrades cienītājus lasīt Imanta Ziedoņa darbus jebkurā vietā Latvijā vai pievienoties akcijas rīkotājiem un latviešu dzejniekiem vilcienā “Tukums-Rīga”.

“Imanta Ziedoņa dzīve un daiļrade ir cieši saausta ar visu latvisko. Viņa atstātie nospiedumi plešas no Zilupes līdz Ventspilij, no Valkas līdz Liepājai, tāpēc ar šo akciju mudinām dzejnieka jubileju svinēt visiem un visur Latvijā”, stāsta RMM projektu vadītāja Katrīna Kūkoja.

Akcijas dalībnieki var dalīties ar video un attēliem, lietojot tēmturi #Ziedonim90.  Aicinām sekot RMM un sadarbības partneru sociālo tīklu kontiem visas dienas garumā.

“Laikā, kad visa pumpurainā daba aicina rosīties, aicinām 3. maijā pievienoties zibakcijas stundā un noskandēt Ziedoņa dzejoli par prieku sev un ļautiņiem par prieku. Arī pārējās Ziedoņa jubilejas iniciatīvas atvērtas ikvienam, kurš vēlas svinēt Ziedoni: virtuālā izstāde būs pieejama no jebkuras pasaules malas, savukārt pop-up izstādi un diskusiju par apsveikumu un dāvanu tradīcijām varēs piedzīvot 10. maijā RMM”, atklāj LULFMI direktore Eva Eglāja-Kristsone.

Savukārt 10. maijā plkst. 18.00 RMM kultūrtelpā “Tintnīca” notiks diskusija un virtuālās izstādes atvēršana “Runā (p)ar Ziedoni”. Diskusijā piedalīsies literatūrzinātnieki Ausma Cimdiņa, Andra Konste un Jānis Oga, vēsturnieks Kaspars Zellis, RMM mākslas eksperte Zanda Šumska, Ziedoņa muzeja vadītāja Rūta Šmite. Sarunu vadīs literatūrzinātniece, LU LFMI direktore Eva Eglāja-Kristsone. Pasākuma laikā pop-up izstādē varēs aplūkot dažādus apsveikumus un dāvanas, kuras dzejnieks saņēmis svētkos no saviem laikabiedriem, tuviniekiem un talanta cienītājiem.