P1080865frtopfrinstagram1No 14.jūlija līdz 31.augustam Gunta Frīdenberga ielūdz uz savu izstādi Tukumā, Pils ielā 15a


Šī ir mana otrā personālizstāde. Manu pirmo personālizstādi ” Otrpus tiltam” bija iespējams apskatīt Jaunmoku pilī, Raiņu ģimnāzijā un Jaunpils pilī.


-“Visi darbi ir fotogrāfijas, kas apstrādātas dažādās tehnikās, lai panāktu vēlamo efektu un noskaņu. Pavasaris šogad bija tik gleznains, tas radīja vēlēšanos apstādināt un iemūžināt skaistos mirkļus . Visi darbi ir tapuši šajā pavasarī .
Nesen man bija iespēja vēlreiz skatīt dižo glezniecības meistaru darbus dažādos Eiropas muzejos, tas iedvesmo, tāpat kā mūzika. Mans mīļākais glezniecības žanrs ir impresionisms, tādēļ daļa darbu ir par godu šim glezniecības veidam. Ja Kloda Monē iedvesmas avots mūža garumā bija ūdensrozes, tad manas mīļākās modeles ir magones. Magoņu lauki vienmēr rada elpu aizraujošus skatus, cilvēki vēlas sevi iemūžināt šī skaistuma vidū. Manuprāt, magones izstaro īpašu enerģiju-tajās ir spēks un reizē trauslums, cēlums un neatkarība.”

Gunta Frīdenberga
Pamatizglītība ārsts, strādāju privātpraksē par ginekologu, dzemdību speciālistu un psihoterapeitu. Ārstēju cilvēku, pārsvarā sieviešu, ķermeņus un garu. Dzimusi, augusi un visu mūžu pavadījusi Tukumā (ar īsākiem un garākiem izbraucieniem ārpus dzimtās pilsētas).
Mans formāts, kurā jūtos labi, ir mazpilsēta, lielās metropoles mani nomāc, dziļi lauki mazliet garlaiko.
Fotogrāfēšanai nopietnāk pievērsos pēdējos 10 gados, par savu lielāko Skolotāju uzskatu latviešu foto vecmeistaru Māri Kundziņu. Piedalījusies 2 Fotoakadēmijas rīkotajās izstādēs Rīgā.