Events Calendar

Lielā ielīgošana Tukumā "Uz tirgu brauc - Līgo sauc!"
Saturday, 22. June 2019, 07:00 - 14:00

Sestdien, 22.jūnijā jau no plkst. 07.00 Tukuma visrosīgākajā vietā - pie tirgus, gaidīsim visus uz lielo ielīgošanu Tukumā, kur līdz pat plkst.14.00 valdīs īstena Jāņu tirgus gaisotne.
Šogad uz Jāņu tirgu pieteikušies vairāk kā 40 viesu amatnieku un tirgotāju, kuri uz Tukumu vedīs gan tradicionālo sieru un alu, gan daudzus citus svētku galdam nepieciešamus gardumus. Tirgū noteikti varēs iegādāties arī skaistu, vietējo amatnieku rokām darinātu ciemakukuli vai dāvanu Līgai un Jānim.
Pašā tirgus epicentrā šogad plānota arī jestra kultūras programma, kur tirgus apmeklētāji varēs gan līgo dziesmas iemācīties, gan uzdancot, gan vērtīgas dāvanas iegūt, piedaloties dažādās viktorīnās un konkursos.
Jau no plkst. 08.40 līdz pat 12.00 uz skatuves visus sanākušos ielīksmos Tukuma pilsētas kultūras nama  kolektīvi.
Vismaz vienu kārtīgu Līgo dziesmu katram tirgus apmeklētājam iemācīs fokloras kopa “Avots”, bet kopības sajūtu, ko sniedz dziesmu dziedāšana pie Jāņu ugunskura dāvās kori “Noktirne”, “Vanema”, “Gavile” un “Skandīne”. Kā skaisti izdancināt Jāni un Līgu parādīs vidējās paaudzes deju kolektīvi “Svīta” un “Vidums”, bet to cik spriganiem jābūt, lai pārlēktu pāri Jāņu ugunskuram demonstrēs jauniešu Tautas deju ansamblis “Svīta”.
Dejot un dziedāt līdzi tautā iemīļotām ziņģēm aicinās kapela “Danču spēle” un pūtēju orķestris “Tukums”, savukārt, padomu papardes zieda meklēšanai dos senioru deju kolektīvi “Valsis” un “Romantika”.
Plkst.12.00 uz skatuves sagaidīsim mūsu viesus no Rīgas – grupu “Sestā Jūdze”, bet plkst.13.00 līgot aicinās kapela “Luste” no Liepājas puses.

Lielo ielīgošanu Tukumā rīkoTukuma pilsētas kultūras nams un SIA “Skrīne”.
Ieeja bez maksas.


PASĀKUMA AFIŠA
Location J. Raiņa iela 5, Tukums, Tukuma pilsēta, LV-3101, Latvija