Events Calendar

ATCELTS! Sarunu vakars ar porcelāna pētnieku Zigurdu Konstantu izstādē “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā”
Friday, 20. March 2020, 17:30 - 19:30

2020. gada 20. martā plkst. 17.30 Durbes pilī (M. Parkaielā 7, Tukumā) notiks sarunu vakars ar ilggadēju Latvijas porcelāna pētniekuZigurdu Konstantu izstādes “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānukolekcijā” ietvaros.

ZigurdsKonstants (1932), pēc izglītības ķīmiķis, laika posmā no 20. gadsimta 50. gaduvidus līdz 60. gadiem strādājis dažādos tehniskos amatos Rīgas Porcelānafabrikā (Lēdurgas ielā 3) un vēlāk Rīgas Porcelāna un fajansa fabrikā (Maskavasielā 257). Darba ietvaros pats apguvis visas porcelāna priekšmetu izgatavošanastehnoloģijas no formas veidošanas līdz dekorēšanai un apdedzināšanai. Strādājotlīdzās darbiniekiem un māksliniekiem vēl no Kuzņecova fabrikas darbības laika,  ieguvis zināšanas un uzkrājis pamatīgu praktiskodarba pieredzi. No 80. gadiem pievērsies mākslas pētniecībai. Kopā ar TaisijuPoluikēviču, sagatavojis šobrīd vienīgo plašāko pētījumu par porcelāna vēsturiun ražošanu Rīgā “Rīgas porcelāns un fajanss” (1984). Zigurds Konstants irautors arī vairākām mākslinieku monogrāfijām: “Georgs Šenbergs” (2018), “JānisPauļuks” (2006), “Auseklis Baušķenieks” (1989).

Sarunuvakarā Zigurds Konstants caur savu personisko prizmu ieskicēs darba dzīvesnianses Rīgas porcelāna ražotnēs un dalīsies ar informāciju par Kuzņecovafarbikā 20.–30. gados strādājušajiem māksliniekiem-apgleznotājiem. IrinasSočevanovas un Vladimira Kandijeva veikums šobrīd skatāms izstādē “Zudušo laikumeklējot. Kuzņecova porcelāns Zuzānu kolekcijā” Durbes pilī, savukārt formētājsJānis Ozolants 30. gados piedalījies gandrīz katras jaunas formas izstrādesprocesā fabrikā.

Dalība pasākumā ar muzeja biļeti: skolēniem unstudentiem - 1,50 EUR, pieaugušajiem - 2,50 EUR, pensionāriem un personām arinvaliditāti - 1,50 EUR, Tukuma novada personām ar invaliditāti – bezmaksas. Pasākumaietvaros apmeklētāji aicināti apskatīt arī izstādi par porcelānu un Durbes pilsvēsturisko interjera ekspozīciju.

 

Par izstādi “Zudušo laiku meklējot. Kuzņecova porcelānsZuzānu kolekcijā”

Izstāde piedāvāieskatu agrāko laiku priekšmetiskajā godībā, ražotāju tehniskajā unmākslinieciskajā varēšanā, iezīmējot arī Kuzņecova porcelāna īpašo vietucilvēku atmiņās. Eksponēti Kuzņecova fabrikās Krievijā un Latvijā ražotāporcelāna un fajansa priekšmeti, kas tapuši no 19. gadsimta otrās puses līdzpat Otrajam Pasaules karam. Izstādes pamatu veido Zuzānu kolekcija, kā arīTukuma muzeja un Jaņa Rozentāla Saldus vēstures un mākslas muzeja krājumupriekšmeti.

 

Durbespils

M. Parka 7, Tukums

T: 26305946, e: Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript.

www.tukumamuzejs.lv, www.facebook.com/durbespils/

 

Zuzānu kolekcija

www.zuzeum.com,Facebook: Zuzeum

www.mmsalons.v, Facebook:Mūkusalas Mākslas salons

Location Durbes pils, Mazā Parka iela 7, Tukums, Tukuma pilsēta, LV-3101, Latvija