Events Calendar

ATCELTS! Tikšanās ar mākslinieci Dzidru Baumu viņas 90. dzimšanas dienā un jubilejas izstādē
Saturday, 28. March 2020, 12:00 - 13:30
28. martā 12.00 Tukuma Mākslas muzejā tikšanās ar mākslinieci Dzidru Baumu viņas 90. dzimšanas dienā, ko atzīmēsim viņas jubilejas izstādē. Uz pasākumu aicināti mākslinieki un Dzidras Baumas daiļrades cienītāji. Izstāde muzejā skatāma sākot jau no 29. februāra līdz 29. martam. 

Dzidra Bauma ir viena no ražīgākajām māksliniecēm, kura radījusi neskaitāmus mākslas darbus. Viņas rokrakstam ir raksturīga žanru daudzveidība – tapuši portreti, klusās dabas, akti, ainavas, mitoloģiska un sadzīves žanra darbi. Māksliniece strādājusi eļļas un akrila glezniecībā, bet vislielāko popularitāti un atpazīstamību iemantojuši viņas ziedu gleznojumi akvareļtehnikā. Mūža nogalē vairāk pievērsusies eksperimentiem ar dažādiem materiāliem, darinot kolāžas.

Dzidra Bauma dzimusi Jelgavā (1930) skolotāju ģimenē. Pirmo ievirzi mākslā deva 8. Rīgas Maija pamatskolas zīmēšanas skolotājs, mākslinieks Alfons Mihailovskis. Rīgas Pionieru pilī Dzidra mācījās pie gleznotāja Jāņa Skuča, pēc tam Jaņa Rozentāla mākslas vidusskolā un kā brīvklausītāja apmeklēja Latvijas Valsts Mākslas akadēmiju. Beigusi LVU Vēstures un filoloģijas fakultāti (1966).

Strādājusi par vēstures un zīmēšanas skolotāju Praviņu skolā Degoles pagasta Tukuma novadā (1954 - 1961). Māksliniece bijusi arī pionieru vadītāja. Liekot uzsvaru uz skolēnu audzināšanu un ārpusklašu aktivitātēm, viņa organizējusi izbraucienus ar riteņiem, ekskursijas uz kultūrvēsturiskām vietām, pārgājienus ar nakšņošanu teltīs. Par Dzidras Baumas vadītājām stundām saglabājušās viņas skolnieces, vēlāk skolotājas, Ārijas Vertulaites atmiņas: „Vēstures stundas bija interesantas. Savu stāstījumu viņa papildināja ar pašas darinātiem zīmējumiem. Zīmēšanas stundās skolotāja bija prasīga. Skolas dienvidu pusē toreiz vēl nebija košuma dārza. Dz. Baumas vadībā zīmējām plānu, kā iekārtot stādījumus košuma dārzam.“

Dzidra Bauma strādājusi Tukuma mākslas un novadpētniecības muzejā (tagad Tukuma muzejā) par zinātnisko līdzstrādnieci un direktora vietas izpildītāju (1961-1963). Pateicoties viņas entuziasmam, muzeja publicitāte šajā laikā kļuva arvien aktīvāka – tika organizētas izstādes ārpus muzeja, par muzeja darbību tika ziņots medijiem, sagatavoti radio un televīzijas sižeti, kā arī publicēti raksti avīzēs. Muzeja direktores Augustes Kapmanes mudināta, viņa rakstīja vēstuli kultūras ministram V. Kaupužam (1962), kuras rezultātā, līdz ar citiem 16 vērtīgiem mākslas darbiem muzejā nonāca arī pazīstamās arhitektes un dizaineres Martas Staņas darināts mēbeļu komplekts: bufete, galds un krēsls.


Informācija: 25494677, Адрес электронной почты защищен от спам-ботов. Для просмотра адреса в вашем браузере должен быть включен Javascript..

www.tukumamuzejs.lv

www.facebook.com/TukumaMakslasmuzejs/
Location Tukuma Mākslas muzejs, Harmonijas iela 7, Tukums