Sports
Takas

2. un 3. oktobrī aicinām izgaršot rudeni Tukuma novada piekrastē. Izstaigā jaunos piekrastes maršrutus. Meties piedzīvojumā un Gausajā jūdzē satiec “laupītājus”. Izgaršo piekrastes garšas mājas kafejnīcās un iepazīsti Ķemeru Nacionālo parku Ceļotāju dienās!

Tukuma novada piekraste aicina iepazīt divas jaunizveidotas dabas takas un vienu fotostāsta maršrutu.

Gribat uzzināt, kur Engures apkārtnē ir svēto akmeņu vietas, apskatīt Marijas kalnu vai dzintara laukus? Tad dodies uz Enguri, kur izveidots apmēram 11km garš apļveida maršruts.

Aicinām izbraukāt visu Tukuma novada piekrasti un piestāt Foto stāsta maršruta pieturās pie lielformāta fotogrāfijām – fotosienām, kur katra fotogrāfija sevī slēpj kādu stāstu.

Savukārt, ja esat noilgojušies pēc asākām izjūtām, tad laipni lūgti uz Gauso jūdzi – aptuveni 7 km garo ceļa posmu starp Ragaciemu un Klapkalnciemu, kur pēc nostāstiem senos laikos ceļiniekiem mēdza uzbrukt laupītāji, jo ceļš bijis ne vien garš, bet arī vienmuļš un neapdzīvots. Šajā nedēļas nogalē ceļotājiem būs iespēja uz savas ādas izbaudīt satikšanos ar laupītājiem, un kas zina, kas tad notiks!

Tukuma novadam ir gandrīz 60 km gara piekraste, kurā izvietojušies daudzi zvejniekciemi. Braucot gar piekrasti, varēsiet baudīt rudenīgo jūru, gājputnu sakliegšanos un piejūras zvejnieksētu viesmīlību un gardumus. Piemēram, Plieņciemā saimniece Edīte Millere aicinās izbaudīt pasaules virtuvi un dalīsies ar piedzīvojumiem no pasaules apceļošanas, bet Ķesterciemā saimniece Brigita Raginska aicinās baudīt tradicionālos zvejnieku sētas ēdienus, kā arī iepazīstinās ar zvejnieku dzīves tradīcijām.

Engurē gardēdība būs papildināta ar muzikālu pavadījumu un radošu darbošanos, bet Bērzciemā pie mutīgās zvejnieku sievas Ivetas Celkartes zivju baudīšanai pipariņu piemetīs izrunāšanās vietējā izloksnē un piejūras jociņi.

Šajās dienās notiks arī Ķemeru nacionālā parka Ceļotāju diena, kas piedāvās dažādas aktivitātes nacionālā parka iepazīšanai.

Vairāk informācijas par tūrisma maršrutiem: https://www.kurzeme.lv/lv/marsruti/

Vairāk informācijas par mājas kafejnīcām:

https://www.facebook.com/majaskafejnicaskurzemespievarte/

Vairāk informācijas par Ceļotāju dienām: http://www.kemerunacionalaisparks.lv/

Dace Vintere

+371 29566686,

e-pasts: info@proudbe.com

 

Projekts  “JŪRA VISU GADU- Piejūras dzīves stila tūrisma veicināšana” 20-00-F043.0442-000002. Finansē Eiropas Jūrlietu un zivsaimniecības fonds. Īsteno BDR “Partnerība Laukiem un jūrai”, sadarbībā ar BDR “Jūras zeme”.

 

https://juraszeme.lv/wp-content/uploads/2021/03/Jura_Visu-Gadu-300x60.png

https://juraszeme.lv/wp-content/uploads/2021/03/Logo-rinda-300x72.png

Taka
Taka