NVO
Attēls

Biedrība "Latvijas Mazpulki" realizē savu pirmo šī gada iniciatīvu "Latvijas mazpulku XXVI sporta spēles “Zaļais starts”", kura norisinājās Irlavā 27. aprīlī. Uz gada pirmo lielo pasākumu ieradās 359 dalībnieki no 37 mazpulkiem, Jaunpils jauniešu centra, Latvijas Skautu un gaidu centrālās organizācijas Tukuma vienības, Igaunijas 4H. Kopumā 60 komandās dalībnieki sacentās trīs disciplīnās: komandu spēles, orientēšanās un stafetē.

Dalībnieki piedalījās arī individuālajās disciplīnās, taču godalgotas tika trīs labākās komandas katrā vecuma grupā.

🙌🏻Jaunākajā grupā (7-11 gadi) 1.vieta Dobeles mazpulka komanda “Vitamīni”, 2.vieta Daugmales mazpulka “Dzirkstelīte” komanda “Dzirkstelīte”, 3.vieta Igaunijas 4H komandai “Seiklejad”

🙌🏻Vidējā grupā (12-14 gadi) 1.vieta Jaunpils jauniešu centra komandai “Jaunpils Gangi”, 2.vieta 279. Līvānu mazpulka komandai “Velkme”, 3.vieta Staļģenes mazpulka komandai “Vēja spārni”

🙌🏻Vecākajā grupā (15-19 gadi) 1.vieta Sējas mazpulka komandai “Racēji”, 2.vieta Jaunpils jauniešu centra komandai “Jaunpils jaunieši”, 3.vieta Krāslavas ģimnāzijas mazpulka “Saulespuķe” komandai “Veiklie”

Kamēr jaunieši sportoja, mazpulku un citu komandu vadītāji devās pieredzes vizītē uz peoniju dārzu „Romju pojenes”, kur piedalījās radošā darbnīcā, veidojot mākslas darbus no dabas materiāliem – smiltīm, gliemežvākiem un akmeņiem. Tas bija gan meditatīvs process, gan iedvesma turpmākām mazpulka nodarbībām. Pēcpusdienā mazpulku vadītāji dalījās savstarpējā pieredzē ar Igaunijas 4H klubu līderiem, plānoja turpmākas kopīgas sadarbības. Kopumā pasākuma dalībnieki un organizatori atzina, ka Irlavā ir brīnišķīgi cilvēki ar ko bija prieks sadarboties pasākuma organizēšanā, un Irlavā ir brīnišķīga, ļoti piemērota teritorija šādu lielu sportisku pasākumu rīkošanai.

Paldies par atbalstu pasākuma rīkošanā sakām pašvaldībām visā Latvijā, bet šoreiz jo īpaši Tukuma novada pašvaldībai, Irlavas pamatskolai un sporta hallei, mūsu draugiem un sadarbības partneriem - Ezerkauliņi , Latvijas skauti un gaidas, Igaunijas 4H, Jaunpils jauniešu centram. Paldies sporta spēļu galvenajai tiesnesei Agnesei Smiļģei, Irlavas mazpulka vadītājai Ilvai Kalniņai un visiem, kas veltīja laiku un enerģiju, lai pasākums izdotos!

Tukuma novada mazpulku koordinatore Gundega Jēkabsone