Kultūra

Tukuma bibliotēka sadarbībā ar Tukuma literātu apvienību (TLA) no 11. līdz 13. aprīlim organizē literāro festivālu “Uz Tukumu pēc Literatūras”. Tā mērķis ir popularizēt latviešu daiļliteratūru, veicināt lasītvēlmes un attīstīt lasītprasmes un rakstītprasmes. Tukumā literārie procesi ir cieši saistīti ar Latvijas literāro pasauli. Pateicoties aktīvai literātu darbībai, 2024. gadā Tukums ieguvis UNESCO Literatūras pilsētas nosaukumu.

Trīs dienu garumā Tukuma bibliotēka piedāvās iespējas iepazīties ar jaunāko literatūru, piedalīties dažādās radošās meistarklasēs, literārās sarunās ar TLA autoriem un viesliterātiem, izmēģināt savu prasmi dzejas tapināšanā.

Bērnu dienā, 11. aprīlī, no plkst.10.30 plānota tikšanās ar bērnu grāmatu autorēm, rakstniecēm Irīnu Pumpuri (Tukums) un Luīzi Pastori. Tiks piedāvātas divas radošās literārās darbnīcas “Mākslas detektīvs” un “Džungļu izdzīvošanas tests”.

Radošajā dienā, 12. aprīlī, plkst. 11.30 aicināti dzejdari ar lielāku vai mazāku pieredzi uz Dzejas rakstīšanas meistarklasi dzejnieka Rolanda Brieža vadībā. Uz šo meistarklasi lūgums pieteikties pa tālr. 63182114.

Sarunu diena, 13. aprīlis, būs orientēta uz plašāku pieaugušo auditoriju, un tajā septiņi rakstnieki piedalīsies četru tematisku sarunu “dueļos”:

plkst.11.00 vēsturiskās tēmas apskatīs Arno Jundze (viesis) un Guna Roze-Tamule (TLA); plkst. 12.15 psiholoģiskajā reālismā iegrims Džena Andersone (viesis) un Gvido Drage, Ingrīda Zaķe (TLA); plkst. 13.30 detektīvromānu pinekļus risinās Jana Veinberga (viesis) un Guntis Tālers (TLA); plkst. 14.45 politikas kuluārus skatīt aicinās Imants Liepiņš (TLA).

Ieeja visās aktivitātēs bez maksas.

Festivāla norisi finansiāli atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds (projekta Nr. 2024-1-LIT064), informatīvais atbalsts – laikraksts “Neatkarīgās Tukuma Ziņas”.