Kultūra
Muzejam 30

1.augustā no plkst. 10.00 būs atvērta Durbes pils (M.Parka ielā 7, Tukumā) un tajā virmos svētku noskaņa, jo tieši šajā dienā aprit 30 gadi, kopš muižas centrs nodots Tukuma muzejam.

Visas dienas garumā būs iespēja uzzināt, kā veikta ēku izpēte un projektēšana, kā organizēti restaurācijas-rekonstrukcijas darbi, kā iekārtotas ekspozīcijas un kā pils un tās apkārtne mainījusies pēdējo 30 gadu laikā. Svētku dienā muzeju darbinieki atklās arī nākotnes sapņus un ieceres.

Durbes pils apmeklētājiem plkst. 12.00 un 14.00 pils pagalmā būs iespēja satiksiet ar pils ļaudīm, kas iepazīstinās ar kompleksa vēsturiskajām ēkām, izvadās pa ainavu parka dažādajām takām un varbūt pat atklās patiesību par rotondu un akmens tiltu.

Svētku koncerts sāksies plkst. 16.00. Pianiste Santa Jākobsone un tenors Juris Vizbulis iepriecinās klausītājus ar latviešu komponistu instrumentālās klaviermūzikas un vokālās kamermūzikas darbiem. Skanēs arī dziesmas ar Raiņa vārdiem no Marģera Zariņa dziesmu cikla Sudrabota gaisma.

Ieeja koncertā pret ziedojumiem – Durbes muižas kalpu mājas glābšanas darbiem. Ziedojumu mērķis ir pēc iespējas ātrāk atjaunot 200 gadus vecā kalpu mājas korpusa starpstāvu pārsegumus, lai iekārtotu glabātuvi Tukuma keramikas kolekcijai, ko muzejam dāvinājuši novadnieki.

Muzejs laikā no plkst. 10.00 līdz 15.40 pieejams ikvienam interesentam, bet koncertu drīkst apmeklēt personas, kuras ir vakcinētas pret Covid-19 vai pēdējā pusgada laikā Covid-19 vīrusu pārslimojušas.

Muzejs iesaka rezervēt koncerta apmeklējumu  jau iepriekš, zvanot pa tālr. 26305946 vai epastu: durbespils@tukumamuzejs.lv. Vietu skaits ir ierobežots.

Plašāka informācija:

Inese Šīmane

Durbes pils vadītāja

Tālr.: 26305946

E-pasts: durbespils@tukumamuzejs.lv.

www.tukumamuzejs.lv, Facebook: Durbes pils

 

Informāciju apkopoja:

Egita Volinska

Tukuma muzeja

Komunikācijas nodaļas vadītāja p.i.

Tālr.: (+371) 20247001

E-pasts: pr@tukumamuzejs.lv