Jauniešiem Aktualitātes
Ilustratīvs attēls

2021. gada decembra nogalē kļuva zināms, ka uzņēmējs, SIA "Stiga RM" īpašnieks Andris Ramoliņš, Tukuma novada pašvaldībai nolēmis ziedot 50 000 EUR Tukuma novada bērnu un jauniešu labklājības veicināšanai. Lai uzzinātu, ko par nepieciešamu uzskata jaunieši un novada iedzīvotāji, tika veikta iedzīvotāju aptauja, kur ikvienam bija iespēja iesniegt savus priekšlikumus par to, kā ziedojuma ietvaros varētu uzlabot bērnu un jauniešu dzīves kvalitāti.

Kopumā tika saņemts nepilns simts iedzīvotāju priekšlikumu. Iedzīvotāju vēlmes bija visdažādākās – rotaļu laukumu un to papildu elementu izveide pagastu un pilsētu laukumiņos, meža šķēršļu trase, baseins, Tukuma 2. vidusskolas stadiona izbūve, "Pump Track" velotrase, Engures skeitparka atdzimšana un citas. Visplašāko iedzīvotāju atbalstu guva ideja par asfaltbetona velotrasi ("Pump Track") būvniecību Tukumā.

Ieceres ietvaros Tukuma novada pašvaldība sadarbībā ar uzņēmēju paredzējusi ierīkot labiekārtotu aktīvās atpūtas zonu ar plašu asfalta velotrasi blakus volejbola laukumiem Pauzera pļavā (Revolūcijas iela 4). Uzņēmējs paredz, ka velotrase varētu būt gatava līdz jūlijam.

“Pump Track” velotrase ir aktīvas atpūtas infrastruktūra, kas piemērota dažādu vecumu un prasmju auditorijai no 3 gadu vecuma. Šādas velotrases piemērotas sportošanai ar visu veidu nemotorizētiem braukšanas līdzekļiem. Tukuma trase tiks veidota tā, lai bērni un jaunieši varētu droši apgūt līdzsvara pamatus un pēc tam doties skeitparkā vai blakus esošajā BMX trasē jau ar pamatprasmēm.

Plašāku interviju par SIA "Stiga RM" atbalstīto projektu ar uzņēmēju Andri Ramoliņu lasiet Tukuma novada pašvaldības informatīvā izdevuma “Tukuma Novada Vēstis” marta numurā.

Saite uz informatīvo izdevumu: https://www.tukums.lv/lv/media/25324/download.