Atbalsts Ukrainai
Attēls

16. martā Tukuma novada pašvaldībā, ukraiņu centrā un izmitināšanas vietās Slampē un Irlavā viesojās Iekšlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks Jānis Bekmanis un biedrības “Gribu palīdzēt bēgļiem” pārstāves Linda Jākobsone un Natālija Soldatova.

Sarunās ar biedrību un Iekšlietu ministrijas pārstāvi piedalījās domes priekšsēdētājs Gundars Važa, Tukuma novada sociālā dienesta vadītāja Ina Balgalve, Nevalstisko organizāciju apvienības vadītāja Gunta Kalviņa, Tukuma Ukraiņu centra vadītāja Anna Berežna, kā arī pašvaldības speciālisti.

Tikšanās laikā tika izrunātas aktualitātes no Iekšlietu ministrijas puses par normatīvo aktu izstrādi – jautājums ir aktuāls, jo tuvojas bēgļu izmitināšanas termiņš un ir jāsaprot, kā turpmāk organizēt, piemēram, terminētos pakalpojumus, kas ir izmitināšana un ēdināšana. Pašvaldības pārstāvji savukārt īsumā izklāstīja par uzņemto bēgļu kopskaitu, aktuālajiem datiem, darba tirgus tendencēm novadā un problēmsituācijām, kas kavē raitu darba soli, piemēram, datu bāzes uzturēšana un bēgļu neziņošana par izbraukšanu no valsts.

Abas puses guva vērtīgus padomus un ieteikumus, kā esošo sadarbību uzlabot vēl augstākā līmenī.