Kultūra
Pasaku tēvam Ansam Lerhim-Puškaitim 160

Puskaisa pasakas
Sākot no 27. janvāra darba dienu vakaros plkst. 20.00 Kurzemes radio būs dzirdamas Tukuma novada pašvaldības literāro pasaku konkursa laureātu pasakas.

Tukuma novada pašvaldības projekts “Pasaku tēvam A. Lerham-Puškaitim 160” sekmē kvalitatīvas kultūras attīstību, veicinot kultūras pieejamību un sabiedrības līdzdalību kultūras vērtību radīšanā. Projekta mērķis ir popularizēt A. Lerha-Puškaiša oriģinālpasakas un viņa savāktās un apkopotās Džūkstes pasakas kā svarīgu Latvijas kultūras mantojuma daļu. Svarīgs projekta uzdevums bija attīstīt bērnu domāšanu un radošumu, izmantojot pasakas un teikas, šo metodi A.Lerhis-Puškaitis izmantoja savā skolotāja darbā, lai attīstītu un veidotu latvisko vērtību sistēmu.

Viens no projekta rezultātiem ir bērnu rakstītās literārās pasakas, kuras rakstītas pēc A.Lerha-Puškaiša sakārtotā Latviešu tautas pasaku 1. krājuma pasakas “Sliņķis un runcis” citāta ‘Reiz bija slinks tēva dēls un tikpat slinks runcis. Slinkuma ziņā abi bij’ vienādi uz matu: abi tikai gulēja uz krāsns augšas, kur māte tiem pasniedza barību, lai nepietrūktu spēka gulēt ” publicēšana un atskaņošana Kurzemes radio ēterā. Tādejādi, apvienojot tradicionālās vērtības ar mūsdienu iespējām, veicinot kultūras mantojuma saglabāšanu, pārmantošanu, kā arī bērnu radošuma attīstīšanu.

Konkurss tika organizēts atzīmējot pasaku tēva Ansa Lerha-Puškaiša jubileju. Projekts tapis sadarbībā ar Kurzemes plānošanas reģionu.