Sports

23. februārī norisinājās pasākums “Tukuma novada sporta laureāts 2023”, kurā svinīgi tika godināti 2023. gada labākie un darbīgākie novada sportisti un sportistes, komandas, sporta pasākumu organizatori un atbalstītāji.

Pasākums notika Tukuma Sporta hallē, Pauzera ielā 7, kur sporta zāle ceremonijas laikā pārtapa par kultūras objektu. Svinīgo pasākumu vadīja LTV redaktors un žurnālists Uģis Joksts. Laureāti tika godināti 15 nominācijās. Katrā no nominācijām iedzīvotāji tika aicināti izvirzīt savus pretendentu pieteikumus, kurus vēlāk izskatīja Tukuma novada pašvaldības Sporta komisija un noteica nominācijas laureātus.

Pēc Sporta komisijas vērtējuma balvu nominācijā “Labākā sportiste” saņēma basketboliste Luīze Sila, kura ieguvusi 2. vietu Eiropas U-20 čempionātā basketbolā, startējusi kā Latvijas izlases dalībniece pieaugušo izlasē un bijusi “TTT Rīga” komandas sastāvā Latvijas čempione. Balvai bija nominēta arī šautriņu metēja Sandija Andersone, vieglatlēte Modra Liepiņa un futboliste Anna Flakse.

Tukuma novada “Labākā sportista” titulu ieguva Kristers Zoriks – Latvijas izlases dalībnieks basketbolā, kurš pērn ieguva 5. vietu FIBA Pasaules kausā un 1. vietu Latvijas čempionātā “VEF Rīga” sastāvā. Šajā nominācijā uz balvu pretendēja arī šāvēji Emīls Vasermanis un Lauris Strautmanis, bobslejists Dāvis Spriņģis un volejbolists Kaspars Kronbergs.

Nominācijā “Labākā jaunā sportiste” laurus plūca vieglatlēte Annija Rasnača. Jaunā sportiste 2023. gadā ieguvusi 1. vietu Baltijas U-16 čempionātā vieglatlētikā 300 m/b, 1. vietu Latvijas U-16 čempionātā 300 m/b, 3. vietu Latvijas U-16 čempionātā 100 m skrējienā. Bijusi Latvijas izlases dalībniece un izpildījusi Meistarkandidāta normatīvu 200 m skrējienā. Balvas saņemšanai vēl bija nominēta basketboliste Madara Ķilpe un hokejiste Sindija Medisone.

Kā “Labākais jaunais sportists” balvu saņēma futbolists Helvijs Joksts, kurš iekļuvis Latvijas izlases sastāvā Eiropas U-17 kvalifikācijas turnīrā futbolā. Uz balvu pretendēja arī karatists Raitis Klāvs un burātājs Kārlis Dubra.

Balvu nominācijā “Labākā vecmeistaru sportā” saņēma vieglatlēte Modra Liepiņa par sasniegumiem: 1. vieta Eiropas čempionātā vieglatlētikā vecmeistariem soļošanā S35 5000 m un 10 000 m; 3. vieta Baltijas komandu čempionātā/“Prezidenta balva 2023” 5000 m/soļošana; 1. vieta Latvijas čempionātā 10 000 m/soļošanā; 3. vieta Latvijas čempionātā 3000 m/soļošana telpās pieaugušajiem. Balvai nominētas bija arī vieglatlētes Liene Gudriniece un Gunta Helmane.

Kategorijā “Labākais vecmeistaru sportā” uzvarēja svarcēlājs Ēriks Kanbergs par 1. vietu Latvijas atklātajā čempionātā klasiskajā spiešanā guļus, open grupā, uzvaru divos Latvijas kausa posmos un LSVS 60. sporta spēlēs svara stieņa spiešanā guļus 40+ grupā. Šajā nominācijā bija izvirzīti arī vieglatlēti Aivis Štemmers un Modris Liepiņš.

Par “Labāko tehniskajos sporta veidos” tika atzīts drifta braucējs Jānis Jurka par sasniegumu – 1. vieta Baltijas čempionātā driftā PRO grupā. Uz balvu pretendēja arī radiosportists Kristers Misa un kartinga braucējs Adrians Lasis.

Kā “Gada uzlecošā zvaigzne” tika apbalvota vieglatlēte Annija Rasnača. Balvas saņemšanai bija nominēts arī basketbolists Kristaps Ķilps un konkūriste Kristiāna Kravele.

Par “Labāko treneri” tika atzīts Zigfrīds Markainis, kurš ir Tukuma vadošo šāvēju Laura Strautmaņa un Emīla Vasermaņa treneris un Tukuma Sporta skolas šaušanas treneris. Apbalvojumam tika izvirzīti arī treneri Sandis Poga un Kristaps Dišlers.

Nominācijā “Gada cilvēks parasportā” balva tika pasniegta šāvējai Margitai Kanopkai. Margitas aizrautība un uzņēmība, rīkojot dažāda līmeņa sacensības ne tikai šaušanā, bet arī citos sporta veidos, iedvesmo cilvēkus ar invaliditāti tuvākā un tālākā apkaimē. Viņas sasniegumi: 1. WSPS Eiropas čempionāts šaušanā (Roterdama/Nīderlande) Pistole P2, 11. vieta; WSPS Pasaules kauss šaušanā (Osejaka/Horvātija) Pistole P2, 10. vieta; 3. WSPS Pasaules kauss šaušanā (Alytus/Lietuva) Pistole P2, 2. vieta, Pistole P5 (ātršaušana), 1. vieta, Pistole komanda PP60, 2. vieta; WSPS Pasaules čempionāts šaušanā (Lima/Peru) Pistole P2, 19. vieta. Uz balvu pretendēja arī šāvējs Gundars Bricis un riteņbraucējs Oskars Gailišs.

Kā “Nozīmīgākais sporta spēļu komandas sasniegums” tika izcelti basketbola komandas “Kandava/Anzāģe” nopelni: 1. vieta “Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā un 5.–7. vieta Latvijas Užavas kausā. Balvai nominēta bija arī futbola komanda “Tukums 2000/Telms” un florbola komanda “Irlava”.

Nominācijā “Aktīvais tautas sportā” balvu piešķīra Laurai Spalviņai par ieguldījumu hokeja attīstībā un labdarības spēles hokejā organizēšanu. Balvai bija izvirzīts arī Irlavas sporta pasākumu organizators Andis Švāns un Pūres sporta pasākumu organizētājs Uldis Ersts.

Apbalvojumus saņēma arī vietējie uzņēmumi, kuri ar finansiālu atbalstu palīdzējuši dažādu sporta pasākumu norisē: SIA “Kristaps”, SIA “Telms”, AS “Jaunpils pienotava”, SIA “Tukuma piens”, “Puratos Latvia”, SIA “Linda-1”, SIA “IKU Eduards”, SIA “Rotas”, “Kvazi Pizza”, “Terase kafe”. 

Savukārt “Par mūža ieguldījumu sportā” balva tika pasniegta bijušajam kamaniņu sporta un tramplīnlēkšanas sportistam un trenerim Andrim Miezītim. A. Miezītis aizrāvies ar dažādām sportiskām nodarbēm jau no bērnības, turklāt viņam vienmēr patikuši izaicinājumi un ekstrēmi sporta veidi. Jau bērnībā, braucot ziemā ar ragaviņām, viņš starp vietējiem bērniem ir bijis vienīgais, kurš varējis nobraukt no kalna, guļot ragaviņās uz vēdera. Dzīves laikā A. Miezītis trenējies gan basketbolā, gan riteņbraukšanā, nodarbojies ar svarcelšanu, kā arī veiksmīgi startējis tramplīnlēkšanā. Strādājis Tukuma Sporta skolā par divcīņas, slēpošanas un tramplīnlēkšanas treneri, Cēsīs strādājis par fiziskās sagatavotības treneri kamaniņu sportā. Bijis Latvijas PSR kamaniņu sporta federācijas treneru padomes priekšsēdētājs, kā arī Tukuma rajona Tautas deputātu padomes izpildkomitejas Fiziskās kultūras un sporta komitejas priekšsēdētājs. A. Miezīša audzēkņi kamaniņu sportā sasnieguši augstus rezultātus. Viņa paspārnē trenējušies tādi sportisti kā Juris Eisaks, Jānis Liepa, Gvido Taube, Aleksandrs Kanckis, Pēteris Meļčenko, Ingrīda Amantova, Astra Rībena-Vītola, Iveta Bišopa, Maija Rancāne un citi. A. Miezītis savu darbu vienmēr darījis no sirds un par to saņēmis arī vairākus apbalvojumus un goda rakstus. Beidzot karjeru sportā, A. Miezītis pievērsās tūrismam un vēlāk arī politikai, taču sports vienmēr palicis sirdij tuvs.

Arī šogad Tukuma novada pašvaldības “Facebook” lapā ikvienam bija iespēja nobalsot par populārāko sportistu un sportisti. Līdz pat pēdējam brīdim balsojumā notika sīva cīņa. Noslēdzoties balsošanai, par 28 novada sportistiem bija nobalsots ar 7016 īkšķīšiem. Dāmu konkurencē ar 507 balsīm uzvaras laurus plūca futboliste Anna Flakse, iegūstot apbalvojumu “Populārākā sportiste”, savukārt titulu “Populārākais sportists” ieguva karatists Raitis Klāvs ar 658 balsīm.