NVO Jaunumi, ziņas

Biedrībai "Irlavas interešu klubiņš" šī vasara izvērtusies aktīva un radoša. Realizēti vairāki projekti un gūts gandarījums par paveikto. 

Jūlija sākumā Irlavā  tika atklāta Brīvdabas gleznu galerija Irlavas pagasta „Ostiņās”, kur biedrībai „Irlavas interešu klubiņš”  ir sava radošā māja. Realizējot projektu „Darām paši” ar Tukuma novada pašvaldības līdzfinansējumu, Irlavas un Lestenes pagastu pārvaldes atbalstu un radošu cilvēku atsaucību, tika apgleznotas autoostas sienas, radot brīnišķīgu mākslas galeriju. Tajā tika atspoguļoti Irlavas pagasta skaistākie dabas skati, vides objekti un spilgtākie personāži no pagasta ikdienas. Projekta īstenošanā piedalījās Vita Bromulte, Diāna Uškalova no Ukrainas, Zane Štolcere, Īrisa Kotlere, Alda Štolcere, Kristīne Reihmane, Endijs Kauliņš, Enija Šteina, Alise Avotiņa, Valters Erzams, Agnese Čamane, Ieva Marta Gintere un māksliniece/ konsultante, padomu devēja Iveta Meiere. Neskatoties uz sarežģīto un atbildīgo darbu, Irlava ir ieguvusi brīnišķīgu atpūtas vietu, kuru iespējams baudīt arī vakara tumšajā laikā, jo gleznu galerija ir izgaismota ar prožektoriem, kuri darbojas ar saules baterijām.

Tika aizvadīta ikgadējā pilnveides un izaugsmes nometne sievietēm, kura arī šajā gadā notika brīnišķīgā vietā - Jaunpils pagastā, "Dabas notikumu dārzā", kur saimnieko Arta, Artūrs, Sāra un Augusts. Nedēļas nogale bija piepildīta, radoša, emocionāla, pozitīva. Iepazīti cilvēki, izbaudīta romantiska noskaņa, baudīta garda grieķu virtuve, tika gatavoti visdažādākie mākslas darbi, kā arī pašas nometnes dalībnieces gatavoja visas ēdienreizes, lai iemācītos dažādākas receptes, šoreiz savā ēdienkartē iekļaujot tikai veģetāros ēdienus. Ir iegūtas jaunas zināšanas, prasmes un lieliskā gaisotnē pavadīta burvīga nedēļas nogale, ar domām jau par nākamā gada nometni. Paldies ikvienai nometnes dalībniecei, pasniedzējiem, mājas saimniekiem, kā arī paldies Tukuma novada pašvaldībai par atbalstu nometnes norisē.

Kā arī tika aizvadīta nometne "Ienāc mākslas pasaulē" – šogad jau divdesmitā nometne! Tika apgūtas jaunas zināšanas, prasmes, kuras notika sadarbībā ar pieredzējušiem pasniedzējiem, lektoriem. Dienas tika aizvadītas ne tikai mācoties, bet arī tika noorganizētas sporta spēles, pārgājiens, iepazīstot dabu, kā arī nometnes, dalībnieki devās divu dienu ekskursijā uz Pērnavu, Rūjienu. Pozitīvām emocijām bagāta nedēļa, ar notikumiem, piedzīvojumiem, jaukām atmiņām. Paldies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās nometnē, paldies atsaucīgajiem pasniedzējiem, kā arī liels paldies brīvprātīgajām meitenēm - Austrai, Lāsmai un Martai, kuras visu nedēļu bija kopā ar nometnes bērniem, lai palīdzētu, izklaidētu un sadarbotos. Paldies, Tukuma novada pašvaldībai par līdzfinansējumu, pateicoties šim atbalstam, nometnes programma varēja būt tik daudzveidīga un radoša.

Biedrības "Irlavas interešu klubiņš" vadītāja Antra Erzama