Jaunumi, ziņas Kultūra

2022. gada 2. jūlijā plkst. 22.00 Rojas brīvdabas estrādē 600 dejotāji no Jūrmalas, Liepājas, Ventspils pilsētām, Kuldīgas, Saldus, Talsu, Tukuma un Ventspils novadiem izdejos 15 Kurzemes kultūrvēsturiskā novada jaundejas.

Tukuma novada pārstāvji:

  • Tukuma novada Engures Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "JADALS", Vadītājs Arvils Noviks;
  • Tukuma novada Kandavas Kultūras nama jauniešu deju kolektīvs "IMULIŅA", Vadītāja Andra Eimane;
  • Tukuma novada Tukuma pilsētas Kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "VIDUMS", Vadītājs Intars Kleinhofs.

Koncerts “Zelta zemes vidiņā” kurzemniekiem ir ļoti īpašs, jo vairāk nekā pēc 24 gadu pārtraukuma horeogrāfi atkal ir pievērsušies Kurzemes folkloras, mūzikas un dejas materiāliem, lai no tiem iedvesmotos un izveidotu jaunas horeogrāfijas. Šajā reizē tapušas 15 jaunas dejas, kurās horeogrāfi  Zanda Mūrniece, Gunta Skuja, Reinis Rešetins, Jānis Purviņš, Santa Laurinoviča sadarbībā ar mūzikas autoriem ir izveidojuši ļoti bagātīgu, krāšņu un daudzveidīgu stāstu par Kurzemi.

Projektam ir interesanta tapšanas vēsture. Dejas sacerētas pandēmijas laikā un to pirmizrāde bija iecerēta 2021. gada 29. maijā Nurmuižā, bet, diemžēl, svētkiem nebija lemts notikt pandēmijas ierobežojumu dēļ. Tomēr neatlaidība, dejas spars, dejas mīlestība vienoja visus horeogrāfus un Kurzemes dejotājus, lai šīs jaunradītās dejas nonāktu pie skatītājiem. Tāpēc priecāsimies jūs visus redzēt 2. jūlijā Rojā,” aicina koncerta mākslinieciskais vadītājs Jānis Purviņš.

Biļetes uz koncertu “Zelta zemes vidiņā” iespējams iegādāties “Biļešu servisa” kasēs (www.bilesuserviss.lv).

Koncertu organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar Talsu novada pašvaldību.