Tukumam 770

Tukums šo gadu aizvadīs 770 gadu jubilejas zīmē. Tieši tik daudz gadu ir apritējis kopš Tukuma nosaukuma oficiālas minēšanas pirmajā rakstiskajā dokumentā – Kursas dalīšanas līgumā – 1253. gada 4. aprīlī. Par godu šai nozīmīgajai gadadienai Tukumā norisināsies dažādi pasākumi. Krāšņākais un pasākumiem bagātākais notikums – Rožu svētki 21. un 22. jūlijā.

Rožu svētku programma plānota daudzveidīga, tajā iekļaujot gan tradicionālos pasākumus, kurus iecienījuši pilsētas iedzīvotāji un viesi, gan arī dažādus koncertus un sporta aktivitātes.

Kā katros Rožu svētkos, pilsētas sirdi – Brīvības laukumu – rotās grandiozais Rožu vainags, kura kopējam krāšņumam savu rozi pievienot būs iespējams ikvienam!

Svētku pasākumu galvenās norises vietas –  Pauzera pļavas, Katrīnas laukums, “Tukku magi” pagalms, Brīvības laukums un Durbes estrāde. Savukārt sportiskās aktivitātes un priekšnesumi norisināsies Porziņģa laukumā, skeitparkā un Pauzera pļavās.

Ikviens uzņēmums, iestāde, biedrība, kopiena un draugu apvienība aicināta rotāties, dižoties un pušķoties, lai piedalītos svētku gājienā, kur ikvienam būs iespēja parādīt sevi, savu pagastu, uzņēmumu, mācību iestādi u.c. Gājiens tradicionāli ir vienojis svētku dalībniekus un veidojis īpašu gaisotni. Iedzīvotāji, kā katru gadu, aicināti gatavoties gājienam ar izdomu, asprātību un sirsnību. Tā ir iespēja visiem kopā gavilēt, gūt pozitīvas emocijas un stiprināt kopības sajūtu, tādējādi apliecinot mīlestību un piederību savai pilsētai un novadam.

Gājiena noslēgumā klātesošos priecēs krāšņo rožlapiņu salūts, dāvājot atmiņā paliekošu smaržas un krāsu burvību. Kur gan vēl citur, ja ne Tukuma Rožu svētkos baudīt rožlapiņu salūtu!

Dienas un vakara programmās tukumniekus un pilsētas viesus priecēs iemīļotie mākslinieki – Dita Lūriņa, Igo, Jānis Paukštello, Jānis Buķelis, Marts Kristiāns Kalniņš, Normunds Rutulis, Toms Grēviņš.

Šogad Rožu svētkus bagātinās dažādas grupas – “Very Cool People” un Aija Andrējeva, ”Citi zēni’’, “Mazais Princis’’, “Papīra lidmašīnas’’, “Drumline Latvija’’, “Zelta kniede”. Vakara programmā Tukuma iedzīvotājus un pilsētas viesus priecēs apburošā dziedātāja Laima Vaikule. Kopā ar mūziķiem no vairākām valstīm un programmas viesiem māksliniece dāvās koncertu, kādu sniegusi ASV, Francijā un citur pasaulē.

Mazākos svētku apmeklētājus rotaļās un atrakcijās aicinās Pasaku nama atraktīvie pasaku tēli. Būs iespēja noskatīties muzikālo izrādi “Pifa piedzīvojumi”, kā arī kopā ar Tukuma Kultūras nama bērnu un jauniešu popgrupu “Punktiņi” un viņu viesiem nosvinēt 30. dzimšanas dienu!

Dažādus pārsteigumus būs sarūpējuši novada pagastu ļaudis, svētkos piedalīsies arī Tukuma novada sadraudzības pilsētu mākslinieciskie kolektīvi, to starpā arī dejotāji no Khoni (Gruzija) u.c. Rožu svētki ir īstais laiks, kad būt kopā, priecāties un iepazīt citam citu.

Ieplāno laiku jūlija trešajā nedēļas nogalē, lai Tukumā izbaudītu svētku īpašo atmosfēru, ļautos rožu vilinājumam un izklaidētos pēc sirds patikas