NVO
Teksts

Pretim “ zelta rudenim” daudziem asociējas ar ekskursijām uz Siguldu. Biedrībai “ Tukuma Nevalstisko Organizāciju Apvienība” zelta rudens jau vairākus gadus ir tikšanās ar līdzīgām biedrībām citos novados. Tuvāku un tālāku novadu biedrības bijušas arī Tukumā. Šogad 18.oktobrī Apvienībai bija iepriekš plānota pieredzes apmaiņa pie “ Kurzemes NVO centra “ kolēģēm Kuldīgā, kurā piedalījās 16 biedrību vadītāji/pārstāvji un Tukuma novada pašvaldības pārstāve B. Latve. Pirms Covid19 pandēmijas viņas bija Tukumā, dalījāmies pieredzē, darbībā NVO sektorā. Protams, ka viena no svarīgākajām tēmām ir sadarbības iespējas. Saulainā diena pie Ventas rumbas sākās ar ekskursiju vilcieniņā, kas izveda pa Kuldīgas seno pilsētas daļu un pavadīja ar stāstījumu un redzējumu ekrānā par Kuldīgas pilsētas vēstures objektiem. “ Kurzemes NVO centra “ kolēģes Maija un Elīna labprāt dalījās savā pieredzē un ieklausījās mūsos.

Nākotnes plānos noteikti ir aktivizēt sadarbību ar Tukuma biedrībām. Diskusija bija saistoša abām pusēm. Šobrīd Tukuma Nevalstisko Organizāciju Apvienība ir sadarbības partneris “ Kuldīgas NVO centra “ projektā “ Līderu akadēmija Kurzemē “. Nodarbības notiek Tukumā, Talsu ielā 20, NVO mājā. Mācību ciklā paredzētas četras nodarbības, kurās dalībnieki varēs uzlabot prasmes ideju prezentēšanā, uzzināt par dažādiem finanšu piesaistīšanas veidiem, sadarbības veidošanu ar lēmumu pieņēmējiem, un to, kā parūpēties par sevi, lai neizdegtu darbā. Būs arī praktisks uzdevums – paralēli nodarbībām katra mācību grupa darbosies pie ideju attīstīšanas kādai kopīgai iniciatīvai, kuru tā varēs īstenot 2023. gada pirmajā pusē. Projekta noslēguma pasākumā Kuldīgā tiksies projekta dalībnieki no Tukuma, Saldus, Liepājas, Ventspils, Valdemārpils. Tikšanās pasākums veicinās iespēju paplašināt sadarbības partneru klātbūtni dažādos projektos, iniciatīvās. 

Visas dienas garumā saule, rudens un ziedu burvīgās  nokrāsas mūs iepriecināja un pārliecināja, ka nekur nav tik skaisti kā mūsu Latvijā! Mājupceļā domu un pozitīvu iespaidu  apmaiņā lēmums ir pieņemts, ka katra pieredzes apmaiņa ar citām NVO citos novados, bagātina un tā jāturpina arī turpmāk.

Paldies Tukuma novada Domei par atbalstu iniciatīvas realizēšanā.

TNVOA vadītāja Gunta Kalviņa