Pašvaldība Jaunumi, ziņas Izglītība
Foto

Latvijas Nacionālās bibliotēkas Atbalsta biedrība (Biedrība) izraudzījusies piecas bibliotēkas, kas piedalīsies projektā Iedvesmas bibliotēka un 2022. gadā piedzīvos mūsdienīgas pārmaiņas. Iedvesmas bibliotēka 2022 dalībnieces būs Valkas novada Ērģemes bibliotēka, Saldus novada Kursīšu bibliotēka-informācijas centrs, Tukuma novada Pūres bibliotēka, Limbažu novada Braslavas pagasta Vilzēnu bibliotēka, Aizkraukles novada Pļaviņu bērnu bibliotēka.

Šogad Biedrība uzsāka jaunu nacionālas nozīmes ilgtermiņa projektu Iedvesmas bibliotēka. Bibliotekāri visā Latvijā bija aicināti pieteikt idejas par jauniem arhitektūras un dizaina risinājumiem savās bibliotēkās, lai tās kļūtu vēl aicinošākas, mūsdienīgākas un pievilcīgākas lasītājiem. Katru gadu Iedvesmas bibliotēkā piedalīsies 3–5 bibliotēkas, kas ar Biedrības ziedotāju atbalstu un pašvaldību līdzfinansējumu piedzīvos pozitīvas pārmaiņas un taps par laikmetīgām kultūrvietām.

Šogad Biedrība saņēma 26 pieteikumus Iedvesmas bibliotēkai. Pieteikto ideju spektrs bija plašs  –  āra lasītavu būve, bērnu un jauniešu lasītavu modernizēšana, jauno tehnoloģiju ieviešana, digitālo telpu izveide, bibliotēku telpu iekārtošana, grāmatu pakomātu uzstādīšana. Pieteikumus izvērtēja arhitektūras un dizaina nozares ekspertu žūrija un izvēlējās 5 bibliotēkas, kuru idejas tiks realizētas 2022. gadā.

Tukuma novada Pūres bibliotēkā tiks izveidota Rotaļtēka - telpa brīvā laika pavadīšanai, rotaļām un lasīšanai pašiem mazākajiem lasītājiem un viņu vecākiem. Rotaļtēkā būs bagāts bērnu grāmatu un spēļu klāsts un īpaši veidota Grāmatu pils aktīvai laika pavadīšanai bibliotēkā.

Projektam Iedvesmas bibliotēka bibliotēkas varēs pieteikties arī nākamgad.

Iedvesmas bibliotēkas mērķis ir atbalstīt bibliotēkas ceļā uz pozitīvām pārmaiņām un veidot tās par laikmetīgām kultūrvietām. Lielajās Latvijas pilsētās vai mazos pagastos, ikvienam bibliotēkas apmeklētājam ir tiesības uz laikmetīgu bibliotēku, sakārtotu vidi un mūsdienīgu saturu. 

Uzsākt projektu Iedvesmas bibliotēka Biedrību rosināja 2019. gadā īstenotās vizuālās pārmaiņas Latvijas Nacionālās bibliotēkas bērnu lasītavā. Pateicoties Biedrības ziedotājiem un sadarbībai ar arhitektu biroju Gaiss, mākslinieci Rūtu Briedi un AS Latvijas Finieris, bērnu lasītava ieguva jaunu dizainu. Šo projektu atzinīgi novērtējuši lasītavas apmeklētāji un tas pamanīts arī starptautiskā mērogā.

 

Informāciju sagatavoja:

Sanita Kitajeva

LNB Atbalsta biedrība

29355624, sanita@gaisma.lv

www.gaisma.lv