IMG 1906Mīļa mana māmuliņa
Mīļi mani audzināja:
Tina linu palagos,
Liepā kāra šūpulīti.
/Latviešu tautasdziesma/

Par godu Mātes dienai Tukuma Pilsētas parkā, tāpat kā visos mūs novada pagastos, iestādītas “Goda liepas”. Mūsu spēks ir ģimenē, tāpēc simboliski Tukuma pilsētā kociņu stādīja Tukuma novada Domes deputāts, uzņēmējs, aktīvs sabiedrības cilvēks, daudzbērnu ģimenes tētis Kaspars Liepa kopā ar savu ģimeni – sievu Susanu un bērniem - Rafaelu, Gabrielu, Katarinu un Sebastianu.

Akcija “Goda liepa” notiek Vislatvijas festivāla “Latvijas Goda aplis” ietvaros. Liepa latviešiem zināma kā sievišķības simbols, tāpēc veicot šo simbolisku rīcību, apliecinām savu cieņu nemitīgajai atjaunotnei un mātēm par nerimstošām rūpēm un beznosacījumu mīlestību.

Liepu stādīšana ir turpinājums pagājušajā gada notikušajai akcijai “Apskauj Latviju”, kurā uzsākta garīguma sardzes veidošana gar Latvijas robežu, iestādot ozolus robežpilsētās, pagastos un pierobežas teritorijās. Latviju tagad ieskauj simtgades ozoli, kas kā spēka, izturības un ilgmūžības simbols apliecina mūsu tautas vienotību un piederības sajūtu.

Vislatvijas akcijas foto būs redzami Facebook, Twitter vai Instagram profilos ar tēmturi #GodaLiepa. Pēc Mātes dienas, kas šogad tiks svinēta 13. maijā, festivāla “Latvijas Goda aplis” mājaslapā godaaplis.lv tiks publicēta arī “Goda liepas” fotogalerija.

Publiskā akcijas atklāšana notiks festivāla “Latvijas Goda aplis” Mākslas dienās Inčukalnā 21. aprīlī, kad Annas Ludiņas Mākslinieku dārzā arīdzan tiks iestādīta liepa. Lai stipro ozolu skautajā Latvijā zaļo dzīvesspēka pilnas un reibinoši smaržojošas liepu alejas!