Datums 22.–23. jūlijs, 2022
LaiksVisu dienu
Vieta Tukums
Pasākuma afiša

Tukuma pilsētas Kultūras nams 2022. gada norišu ciklu “Tiekamies Tukumā” iestartēja ar tēmturi #garavasara. Svētku organizatori izvēlējušies dēvēt 22. un 23. jūlija nedēļas nogali par “mazajiem svētkiem”, jo tie aicinās uz intīmiem, sajūtām un noskaņām bagātiem koncertiem, izstādēm un citām norisēm dažādām gaumēm. Tieši tāpēc arī nosaukums - “Garās vasaras mazie svētki Tukumā”.

Sajūtas uzmirdzēs trīs norises vietās: Brīvības laukumā, Pilsētas parkā un Tukku Magi teritorijā. Visi pasākumi apmeklētājiem būs pieejami bez maksas.

Svētku ieskaņā, 22. jūlijā, Brīvības laukumā Tukuma muzejs atklās izstādi “Hercogistes laikazīmes Tukumā”. Koncertā “Vienīgi jums ar mums” uzstāsies mūziķi, kuru saknes meklējamas Tukumā: Rihards Jakuško, Beāte Meirāne, Matīss Žilinskis, Rihards Saule, Vilnis Prancāns un koncerta autore Gunta Menģele. Savukārt vakara noslēgumā uz balli aicinās grupa “Mākoņstūmēji”.

23. jūlijā pie Tukuma Pils torņa būs iespēja ceļot laikā uz Tobago. Brīvības laukumā varēs apmeklēt gan dienas tirgu, kuru ieskandinās grupa “Ziņģes brāļi”, kā arī nakts tirgu, kurā uz dančiem pilsētas centrā aicinās Jura Rozenberga grupa. Visas dienas garumā uz skatuves pilsētas centrā būs saklausāmi arī dažādi muzikāli pārsteigumi.  

Tāpat 23. jūlijā īpaša sajūtu nakts paredzēta arī pasaules kultūru telpas Tukku Magi teritorijā. Bijušās A. Zēberga fermentu rūpnīcas pagalmu pieskandinās džeza ritmi un melodijas, ko izpildīs Evilena Protektore, Marika Šaripo un Kārlis Mangulsons; kā arī Edvards Grieze, Daniēls Pelcis, Artem Sarvi un Sigvards Dižais. Līdz ar tumsas iestāšanos plates griezīs un uz disko nakti aicinās DJ Intars Miķelsons. Visa vakara garumā Tukku Magi darbosies arī kafejnīca un unikāls vēsturiskais kinoteātris.

Visplašākā programma 23. jūlijā paredzēta Tukuma Pilsētas parkā. Tur dienas ieskaņā notiks gan atvērtais ielu basketbols, gan brīnišķīga svētku programma bērniem kopā ar “Pasaku namu”. Savukārt sestdienas vakarā uz atmosfēriskiem koncertiem aicinās aktieris, svētku moderators Ainārs Ančevskis. Uzstāsies grupa “Miera vējos” un duets “Neprāts”. Koncertprogrammā “Par vasaru, puķēm un mīlestību” parku pieskandinās “Oranžo meiteņu trio”, Ieva Sutugova, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Kanters, Dainis Skutelis un “Vintāža”. Vakara kulminācijā grupa “Pienvedēja piedzīvojumi” un Arstarulsmirus, kā arī rokmūzikas stunda ar gupu “Colt”. Pēc pusnakts ballīti iegriezīs DJ Roberts Lejasmeijers.

Par to, lai svētku atmosfēru apmeklētāji varētu baudīt ne vien ar ausīm, bet arī acīm, būs parūpējusies Tukuma pilsētas Kultūras nama māksliniece Evita Kleinhofa.

Pilnu svētku programmu iespējams atrast Tukuma pilsētas Kultūras nama tīmekļa vietnē www.tukumakn.lv, kā arī kultūras nama un norišu cikla “Tiekamies Tukumā” sociālo tīklu kontos Facebook un Instagram.

Svētkus norišu cikla “Tiekamies Tukumā” ietvaros rīko Tukuma pilsētas Kultūras nams režisores Lienes Bēniņas vadībā. Tos atbalsta Tukuma novada pašvaldība, Tukuma Tūrisma informācijas centrs, Tukuma muzejs, kopiena "Radi Tukku Magi", "Advertex", “Ceļu emulsija”, "Dekšņi", "Telms", "Tukuma piens", kafejnīca "Terase" un "Neatkarīgās Tukuma Ziņas".